Hlavní navigace

Názory k článku Vyšel vám na dani přeplatek? Přiznání můžete nově podat bez obav i v lednu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2019 6:09

  podnikatel (neregistrovaný) 213.226.252.---

  Vůbec nevidím žádný důvod, proč FÚ pokaždé výslovně žádat o vrácení mých peněz. Příslušná možnost by měla platit jednou provždy, pokud se ji nerozhodnu změnit.

 • 11. 1. 2019 10:03

  Šťoural (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To by ale znamenalo, že byste si nemohl dobrovolně zaplatit zálohu na daň (nad rámec povinné platby), protože by Vám jí berňák obratem vrátil. Což by až tak nevadilo, jenže by byl problém také s úhradou samotné daně. Když byste třeba podal daňové přiznání k dani z příjmů za rok 2018 již 20. 3. 2019 a ihned daň zaplatil, tak by Vám jí - ve Vašem pojetí daní - ihned vrátil jako přeplatek na dani. Jde o to, že úředně daň za rok 2018 vznikne (bude vyměřena) až 1. 4. 2019. A pokud byste jí právě tento den (znova) nezaplatil, budete mít daňový nedoplatek... Nebylo by tedy dobré, aby finanční úřad automaticky vracel poplatníkům a plátcům ihned vzniklé (vratitelné) přeplatky na dani. A to ani nezmiňuji případ, kdy se spletete a daň pošlete s variabilním symbolem jiného daňového subjektu, kterému by tak "Váš" přeplatek úřad hned vyplatil... Daně jsou složitější, než si většina lidí myslí, a budou ještě komplikovanější, zejména v DPH se chystá tzv. konečné řešení, kdy přeshraniční prodeje bude muset platit (až na malé výjimky) dodavatel ve státě ukončení přepravy. Nepůjde jako dnes pro něj o plnění osvobozené od daně, které si v pohodě zdaňuje příjemce zboží... Máme se tedy v daních skutečně nač těšit...

 • 12. 1. 2019 7:14

  Nepodnikatel (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  No to víte.financni úřad je stát ve státě a mě naprosto odradil v podnikání,když jsem viděla,co dokáže u manžela udělat chyba na fakture-nikym neudelana schválně a ještě se to sešlo s krávou účetní,která účelně poškodila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).