Hlavní navigace

Prodej notebooků krize nezasáhla

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Notebooky jdou stále na dračku. Potvrzují to nejnovější čísla prodejců, kteří potvrzují, že i v loňském roce se prodeji notebooků dařilo. Největší internetový obchodník v Česku, společnost Alza.cz, prodala za celý loňský rok celkem 112”491 kusů notebooků. Oproti předchozímu roku se jedná o 44% nárůst. Naprosto shodný růst hlásí i společnost Mironet. Potvrdil to budiness serveru Jiří Pikrt, obchodní ředitel Mironetu: Minulý rok došlo oproti roku 2008 k nárůstu prodejů notebooků v Mironetu o 44,1 %. Ten zároveň upozornil, že krize se v prodeji notebooků projevuje spíše v zájmu o levnější modelové řady: Průměrná cena prodávaného notebooku klesla od začátku roku 2008 o 2160 korun, doplnil pro Podnikatel.cz Pikrt.

I přesto obchodníci očekávají další nárůst tržeb: Prodeje notebooků v loňském roce rostly. Tento trend předpokládáme i v roce letošním, uvedl Jan Samko, marketingový ředitel společnosti Alza.cz. Ta se ostatně díky svým navýšeným prodejům stala absolutní jedničkou v prodeji notebooků v Česku a také jedním z největších prodejců na středoevropském trhu. Jan Samko upozornil, že je to i díky tomu, že Alza.cz dokáže ve spolupráci s výrobci nakonfigurovat notebooky podle potřeb uživatelů: Loňský rok ukázal, že výrazně roste počítačová gramotnost českých zákazníků. Ta se projevuje jejich požadavky na konfigurace notebooků zejména v poměru cena/výkon, upřesnil Samko.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).