Hlavní navigace

Názory k článku Opírá se o krumpáč ve vaší ulici, kde podnikáte? Chtějte odškodnění

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 7. 2015 9:53

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  "Jde o situaci, kdy úřady nezajistí, aby se lidé mohli dostat ke svým nemovitostem a provozovnám. Například není prokazatelně zajištěn bezpečný přístup k provozovnám nebo byl zbytečně ztížen, případně v některých dnech úplně znemožněn. Úřady také mají dbát na to, aby uzavírky a omezení trvaly co nejkratší dobu."

  To je jen potrava pro právníky. Když bude soudce rozumný, tak to shodí. Ale proč to nezkusit, že?
  Například budete dělat v ulici rekonstrukci sítí a povrchů. Když budete dělat vše najednou, tak se nedostanete k nemovitosti. Žaloba. Když postupně, tak uzavírka zase netrvá možnou nejkratší dobu. Žaloba.
  No, rozumný člověk i soudce to vidí, ale...

  Praxe je obvykle taková, že lidi chtějí nové ulice, sítě atd., a proto jsou ochotni strpět uzavírku. Ale maximálně 2 dni a o víkendu, bez hluku a prašnosti. A když to budou dělat v sousední ulici, tak nestrpí v jejich ulici objízdnou trasu.

  "Dále mohou podnikatelé požadovat slevy z nájmů v městských nebytových prostorách, případně další kompenzace. "
  Proč jen městských?
  Obecně by si člověk řekl, že rozumný majitel nemovitosti nechce přijít o platícího nájemníka, tak se o problémy podělí. Ale prý jen městských.... takže autor to zřejmě míní tak, že když zadupe, tak radní, v obavě o svá místa, pustí nějaký dukát z městské kasy. Vydírání. A v důsledku privatizace zisků, zestátnění ztrát.

  "Přikračují například k úpravě dopravního značení, kdy se z jednosměrných stávají obousměrné ulice"
  Jenže to znamená větší dočasné dopravní zatížení ulice, a to jsou místní spolehlivě proti. Klasický NIMB.

  Na druhou stranu se i některé radnice chovají opravdu hovadsky. Jako třeba v Jičíně. Uzavřou na dva dny celou obytnou čtvrť, aby si tam udělali závody motorek. Na místní tam kašlou, z čtvrti se dostanou jen pěšky, do toho řev motorek z utrženým výfukem.
  http://silnicnimotorky.cz/sport/road-racing/motocyklove-zavody-v-jicine-cena-mesta-jicin-o-tomto-vikendu/

 • 9. 7. 2015 8:45

  Karel (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  V Mladé Boleslavi je to firma H-Intes. Je silně protěžovaná úředníky z magistrátu. Kde kopnou tam ,,rok tráva neroste" Klasika. Rozkopat aby o to nepřišli a vrátějí se za půl roku aby práci na týden během zbylého půlroku dodělali. Místo toho aby úředník stanovil přísný termín jde jim na ruku.