Hlavní navigace

Prodlužuje se nouzový stav, prodlužuje se tak i výplata kompenzačního bonusu

10. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed
Vláda prodloužila nouzový stav do 23. prosince. Automaticky se tak prodlužuje i výplata kompenzačního bonusu OSVČ a společníkům.

Nárok na kompenzační bonus náleží podnikatelům s převažující činností podnikání v přímo omezených oblastech ekonomiky za každý den omezení. Tato činnost musí být současně za poslední čtyři měsíce dominantním zdrojem obživy. Vedle přímo zasažených podnikatelů mohou o bonus požádat i podnikatelé, kteří jsou na přímo zavřené obory nejméně z 80 % navázáni, a to buď dlouhodobým dodavatelsko-odběratelským vztahem, anebo je jejich činnost nerozlučně spjata s uzavřenou provozovnou.

Vzhledem k tomu, že byl prodloužen nouzový stav, prodlužuje se i výplata kompenzačního bonusu pro poškozené OSVČ, společníky malých s.r.o. a lidi pracující na DPČ a DPP. 

S prodloužením nouzového stavu automaticky pokračuje i výplata kompenzačního bonusu 500 Kč denně. Finanční správa připravuje prodloužení žádosti do 24. prosince, a to pro OSVČ a malá s.r.o. nadále bezprostředně omezené vládními opatřeními, uvedla ministryně financí Alena Schillerová na Twitteru. 

Stahujte formulář

Žadatel může jednoduše požádat na místně příslušném finančním úřadu, třeba e-mailem s oskenovanou žádostí a vlastnoručně podepsaným čestným prohlášením. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).