Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Producentům sýrů ubyde část administrativy

Vláda na svém dnešním zasedání vyšla vstříc producentům sýrů. Schválila totiž nařízení, jež navazuje na předpis Evropské komise, který liberalizuje podmínky užití kaseinu a kaseinátů při výrobě sýrů. Značně se tak zjednoduší administrace k získání povolení pro jeho využití.

Producenti sýrů budou oproštění o část administrativy. Vláda totiž na dnešním zasedání schválila nařízení, které navazuje na předpis Evropské komise o liberalizaci kaseinu a kaseinátů. Použití tohoto proteinu, jež tvoří asi 80 % všech mléčných bílkovin, bylo dříve podmíněno značnými problémy při administraci povolení. Žadatelé museli například zdůvodňovat technologickou nezbytnost kaseinu v jejich výrobních postupech, uvedl Petr Vorlíček, tiskový mluvčí ministerstva zemědělství.

Rozhodnutí vlády přispěje ke zvýšení konkurenceschop­nosti producentů sýrů. V době současných potíží v mlékárenském sektoru to považuji za důležitý krok, doplnil ministr zemědělství Petr Gandalovič a dodal, že nařízení zároveň zruší část povinností spojených s podáváním informací o použití kaseinu Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu.