Hlavní navigace

Státní rozpočet prošel s úpravami, zvýší se tak deficit

9. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanecká sněmovna před několika okamžiky schválila v třetím čtení návrh státního rozpočtu na rok 2010. Původně předložený státní rozpočet, který počítal s deficitem 162,7 miliardy korun, však „poznamenala“ řada pozměňovacích návrhů, které prosadila ČSSD ve spojení s KSČM a částečně s KDU-ČSL.

Proti nové podobě státního rozpočtu vystoupil i premiér Jan Fischer, který sdělil, že stávající návrh je daleko vzdálen původní představě. Fischer přesto vyzval poslance pravice, kteří nechtěli rozpočet podpořit, k jeho schválení. Alternativou je rozpočtové provizorium. Rozpočtové provizorium znamená nejistotu, nejen špatný signál pro veřejné finance a pro ekonomiku, též špatný signál vůči obyvatelům této země, kterými jsme se tady tolikrát během dnešního dne zaklínali, uvedl Fischer.

Občanští demokraté nakonec vyslyšeli apel ministerského předsedy a tím, že při hlasování opustili sál, umožnili přijetí rozpočtu. Ten schválilo ze 114 přítomných poslanců 81, proti jich bylo 31. Upravený rozpočet podle Jana Fischera zvýší deficit na rok 2010 o dalších 12 miliard korun.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).