Hlavní navigace

Projednávání protikuřáckého zákona v Poslanecké sněmovně drhne

19. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanec Jiří Carbol v lednu řekl business serveru Podnikatel.cz, že předpokládá, že do poloviny roku 2008 může být novela tzv. protikuřáckého zákona (Zákon číslo 379/2005 Sb., o ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami) schválená a platná by tak mohla být od 1. ledna 2009. Tvrdil, že šance na schválení novely paradoxně narůstají s časem. Mění se totiž pohled na kouření v celé EU. V okolních evropských státech dochází k posunu v pohledu na kouření a jsou aplikovány striktní zákazy. Poslední příklad máme z Francie, kde k tomu došlo poměrně jednoznačně, upozorňoval Carbol, jeden z předkladatelů novely.

V Poslanecké sněmovně však projednávání novely vázne. Podle informací ČTK se dnes novela vrátila do druhého četení, a to na návrh Vojtěcha Filipa z KSČM. Sněmovna tedy bude novelu schvalovat asi až v dubnu. Boris Šťastný z ODS, jeden z předkladatelů novely, vnímá snahy v Poslanecké sněmovně přijetí zákona zkomplikovat.

Na stole leží různé verze normy, a to jak benevolentnější, tak ty nejpřísnější, které požadují úplný zákaz kouření na veřejných místech, v restauracích, kavárnách atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).