Hlavní navigace

Projekt Česko jede našel inspiraci u Švýcarů

23. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z nejúspěšnějších švýcarských turistických produktů za poslední půlstoletí, který komplexně podporuje cyklo, in-line, pěší i vodní turistiku byl inspirací pro český projekt. V těchto dnech organizuje Nadace Partnerství v Praze, Brně a Olomouci semináře, na kterých švýcarští odborníci projekt představí odborné veřejnosti.

Kouzlo systému spočívá v tom, že celá síť tras stojí na uzlových bodech, z nichž turista může pokračovat dále pěšky, na kole, po vodě nebo na in-line bruslích. Uzlové body jednotlivých tras byly vybírány s cílem naplnit několik kritérií: především služby ubytovatelů, možnost půjčení kol nebo dopravu vlakem, uvádí Daniel Mourek z Nadace Partnerství. Dodává, že sítě stezek pro pěší a cyklisty, nemluvě o vodáckých trasách jsou v Česku nepropojené. Navíc jsou značené různými systémy, často bez návaznosti na ubytovací služby. Dílčí věci ze švýcarského modelu budou využity v projektu Česko jede.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).