Hlavní navigace

Rozjíždí se projekt na zlepšení služeb veřejné správy podnikatelům

7. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Unie malých a středních podniků ČR, Hospodářská komora ČR a Městská část Praha 13 se spojily se záměrem zlepšit poskytování služeb veřejné správy podnikatelům. Společně se zástupci Vysoké školy ekonomické v Praze připravili projekt, jehož cílem je podat informace, jak může obec podpořit zahájení činnosti nových firem na svém území či jejich další rozvoj.

Projekt nezapomíná ani na živnostníky. Jako cíl si také klade zjistit, zda kvalita služeb, jež poskytují obce, může hrát roli při rozhodování podnikatelů o sídle firmy, popřípadě o jeho přestěhování jinam.

Projekt začne rošířením dotazníku mezi podnikatele, jehož prostřednictvím by se mělo zjistit, jak mohou místní veřejné správy zkvalitnit a rozšířit své služby, a tak co nejvíce usnadnit podnikatelskou činnost.

Na základě vyhodnocených výsledků budou navrženy konkrétní kroky, které by měly pomoci řešit nejzásadnější problémy, se kterými se podnikatelé potýkají. Projekt se zatím spustí na zkoušku v Praze 13 a některých dalších obcích České republiky.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).