Hlavní navigace

Projekty, na které firmy žádají dotace, by měly být co nejkomplexnější

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od nového roku mohou firmy zažádat o dotace ve výši až o 20 milionů korun na informační a komunikační technologie. Jde o prostředky z třetí výzvy programu ICT v podnicích, ve které je pro podnikatele připraveno půl miliardy korun. Program mohou využít pouze malé a střední podnikům, které realizují svůj projekt mimo území Prahy.

Aby podnikatelé peníze dostali, měl by být jejich projekt co nejkomplexnější. Kromě nákladů na hardware a software mohou být v programu podpořeny například výdaje na služby IT poradců a expertů či na studie související s realizací projektu. Žadatel může v jedné výzvě předložit maximálně dva projekty, na které je možné získat dotaci od 350 tisíc až do 20 milionů korun, uvedl Dušan Fibingr, ředitel společnosti Renards, která tuzemským firmám poskytuje dotační poradenství.

Výše dotace se bude odvíjet od velikosti podniku a místě realizace projektu. Zatímco dotace u středních podniků činí maximálně 10 % vynaložených nákladů, u malých firem mohou poskytnuté prostředky pokrýt až 60 % všech nákladů. O peníze mohou podnikatelé žádat do poloviny října 2010. Čtěte více: Zájem je o dotace velký, ale nevyužijí je všechny podniky.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).