Hlavní navigace

Názory k článku Pronajímáte nemovitost? Zjistěte si, jak správně pracovat s kaucí

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2015 11:32

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Opět ukázka toho, jak jsou zákonodárci blbí. Místo aby se NOZ přestal již jednou montovat mezi pronajímatele a nájemníka, tak tento vzat totálně narušil. A výše kauce? Šestinásobek? Se nechte vysmát. často je pro nájemníka problém složit i jenom tu základní. Když se k tomu připočítá třeba i první nájem a plus případně i poplatek zprostředkovatelské RK, může to být třeba na začátku částka v desítkách tisíc za garsonku. A kdo z vás to má? Je to o lidech. Můj kamarád právník říká, že jsou lidé, u kterých je papír a zákon zbytečný, protože nikdy nebudou dělat problémy. A naopak, můžete mít smlouvu neprůstřelnou jako kevlarová vesta a nájemník udělá škody a problémů, že vás to přestane bavit.

 • 9. 6. 2015 14:37

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Takže ti vadí, že
  - Autorita, zde stát, vyhlašuje závazné zákony.... protože prý někteří lidé zákon a dohodu dodržují, a jiní ne.
  - Autorita stanovuje maximálně 6, to znamená maximálně 6, ne povinně 6, násobků nájemného kauci.... protože prý v praxi se skládá méně.

  Voni jsou hlava, pane vachmajstr.

 • 13. 6. 2015 21:04

  p. (neregistrovaný) ---.valachnet.cz

  No me spis prijde, ze pan narazi na to, ze vubec NOZ toto resi a kdyz uz, tak zpusob, jak to resi... dava povinnosti a odebira vlastnicka prava pronajimateli... prece se jedna o jeho soukromy majetek se kterym muze nakladat dle sve libosti. A ne, ze mu bude stat narizovat, jak ma svuj majetek pronajmout, narizovat, ze si majitel sam svobodne nesmi urcit, zda pronajme svuj majetek zene/muzi/te ci one narodnosti/svo­bodnemu/bezdet­nemu/detnem nebo s/bez zvirat.
  O tom to je... ze ti stat zakonem zakazuje plnit svoji vlastnickou povinnost dobreho spravce vlastniho majetku a rozhodnout se tak, aby jsis svuj majetek nehuntoval. Nehlede na to, ze te pak nejaka pani, co nahodou dela v jiste instituci v Brne, muze vesele popotahovat po soudech, zes nahodou nepronajal byt tomu, kdo se ti nelibil. Dyt to je proboha pravo kazdeho majitele povolit nebo vykazat kohokoli ze sveho pozemku, domu ci bytu. A ne ze o tomto rozhoduje stat... To ej to spatne na tom NOZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).