Hlavní navigace

Prostituce možná bude legálním podnikáním

20. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle informací iDNES míří do Poslanecké sněmovny zákon, díky kterému by se prostitutky mohly stát regulérními podnikatelkami. Musely by splňovat určitá pravidla, jako například minimální věk 18 let, vedly by účetnictví, platily daně i sociální a zdravotní pojištění. Z ulic by se přesunuly do městem povolených veřejných domů. Předkladatelem zákona bude město Praha, které na něm pracuje se starosty dalších obcí, policií a s nevládními organizacemi.

Podle informací, které magistrát zveřejnil na svých internetových stránkách, připravuje zákon skupina odborníků kolem prvního náměstka primátora Rudolfa Blažka. Do Sněmovny by měl zákon zamířit v polovině letošního roku.

Po zaregistrování vydá žadateli obecní úřad oprávnění provozovat tento druh služeb. Půjde o průkaz s fotografií a platností na jeden rok, popisuje Blažek představy o tom, jak by vypadala praxe.

Jak vypadá podnikání v prostituci v zahraničí? Například v Nizozemsku se jedná o normální profesi a veřejné domy povoluje zákon. V Německu jsou podle informací magistrátu prostitutky pojištěné a soudně mohou vymáhat mzdu.

Magistrát si od legalizace slibuje především dekriminalizaci prostituce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).