Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Revoluce v placení kartou přes internet, ověření skrze SMS už brzy nebude stačit od P2010 - A ten "takzvaný oblíbený e-shop" bude jako jen...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 2. 2019 21:13

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A ten "takzvaný oblíbený e-shop" bude jako jen jeden? Protože je jasné, že místo SMS použijí proprietální mobilní aplikace, které budou dostupné jen pro dva nekvalitní mobilní OS a lidé s desktopy (Windows, Linux, MacOS) tak budou zcela odříznuti, ačkoli ve smlouvě na internetové bankovnictví není o nutnosti pořízení dalšího specifického zařízení omezeného na dva výrobce ani slovo. Zatímco nejlevnější mobil přijímá SMS stejně (ne)bezpečně i po deseti letech, podpora Androidu (pokud vůbec nějaká) končí i rok od koupě přístroje, pak je zcela nezabezpečený a k takovému účelu naprosto nevhodný.

  Nějak nám ty standardní technologie (HTML5 prohlížeč, email, SMS) postupně mizí a vzniká další vendor lock-in. Takto by to nešlo.

 • 11. 2. 2019 0:34

  martinpoljak

  Nejhorší je, že ani víc "oblíbených e-shopů" to příliš neřeší. Osobně nenakupuji v "oblíbeném e-shopu", ale prostě tam, kde je zboží aktuálně i s dopravou nejlevnější a daný e-shop je dostatečně spolehlivý. Což se v čase dost podstatně proměňuje. Takže by se celé slavné placení kartou scvrklo na to, že se stejně budu muset před každým nákupem přihlásit do internetového bankovnictví, tam zkontrolovat, zda je tam ten stávající případně ho tam přídat a následně zaplatit. Ve výsledku je celá bezpečnost naopak nižší.

  Ono je vcelku jedno, jestli je Android zabezpečený nebo nikoliv. Podstatné je to, že lidé bez chytrých telefonů budou moci zčistajasna tak maximálně platit převodem. Což by nebyl problém, kdyby reálné okamžité platby univerzálně a bezlatně fungovaly. Jenže ony zatím nefungují. Nemluvě o tom, že to nepředpokládá jen vlastnictví smartphonu, ale také wi-fi nebo mobilního datového připojení. Kdybych tu neměl ženu s MacBookem a nepoužíval pro určité nepříliš obvyklé důvody smartphone, neměl bych ani pro jedno jakýkoliv důvod.

 • 11. 2. 2019 9:30

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V případě že opravdu omezí používání internetového bankovnictví nebo plateb kartou tak, že bude nutné investovat 10 tisíc plus do zbytečného telefonu, v úvahu co do bezpečnosti připadá jen iPhone nebo Samsung který se snažil opravit Android odpad pomocí Knox technologie (vše ostatní je nepoužitelné), zvažuji stížnost na omezenou dostupnost služeb. Tohle přece není možné trpět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).