Hlavní navigace

Průhlednější veřejné zakázky

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá novelu zákona o veřejných zakázkách, která by měla proces veřejných zakázek zrůhlednit. Veřejné by měly být například ceny nabízené jednotlivými podnikateli již při otevírání obálek. Smlouvy by pak mělo být možné zrušit také mimosoudně.

Ministerstvo do 20. března přijímalo v rámci veřejné konzultace také podběty k zákonu. Stejně tak jako ke koncesnímu zákonu, který by se měl také změnit.

MMR shromáždilo přes 200 podnětů a návrhů. Velkou část zaslali přímo oslovení zadavatelé, zástupci samosprávných celků, profesní organizace i nevládní sdružení. Další část podnětů pochází z webové aplikace, která byla uveřejněna na stránkách MMR, upřesňuje pro business server Podnikatel.cz Vlastimil Fidler, vedoucí Oddělení právního rámce veřejných zakázek a PPP v Odboru veřejného investování MMR ČR. Připomínky se z velké části týkají možností zjednodušení a odformalizování postupu, v současné době probíhá jejich zpracování a vyhodnocování. Zároveň se analyticky zpracovávají větší systémové celky v rámci zákona o zadávání veřejných zakázek a zákona o koncesních smlouvách. Předběžné výsledky by měly být zpracovány do jednoho měsíce, kdy začnou práce na legislativním textu, doplňuje Fidler.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).