Hlavní navigace

Průmyslníci se domluvili na užší spolupráci se školami

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Institut Svazu průmyslu ČR dnes podepsali Memorandum o spolupráci, které má především podpořit spolupráci průmyslu a škol. Zúčastnění si od něho slibují lepší koordinaci a komunikaci mezi státní správou a podnikatelskou sférou.

Kromě zmíněné spolupráce si memorandum klade za cíle společné prosazování konceptu celoživotního vzdělávání a reformy terciálního školství. Máme Akční plán na podporu odborného vzdělávání, který by měl významně přispět k užší spolupráci škol a zaměstnavatelů a umožnit žákům, aby se seznámili s pracovním prostředím, říká ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška. A jedním z pilířů reformy vysokých škol je důraz na větší zapojení podnikové sféry.

Průmysl se již dlouho potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Asi nejvíce chybí odborní zaměstnanci stavebním firmám, které již dlouho volají po reformě učňovského školství. Memorandum i proto podnikatelé přivítali, zároveň však upozornili, že jde pouze o první krok. Čtěte více: Stavební firmy se dostávají do problémů, zedničina netáhne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).