Hlavní navigace

První návrhy škrtů na příští rok schváleny

12. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Deficit pro příští rok se má snížit o zhruba 70 miliard korun. A to díky škrtům, které včera odsouhlasili ministři. Vláda se včera zabývala základním návrhem příjmů a limitů státních rozpočtů na příští rok. Příjmy i výdaje jsou nastaveny tak, aby deficit státního rozpočtu byl ve výši 135 miliard korun. Pokud by vláda nestanovila tyto přísné výdajové limity, tak by se deficit vyšplhal do výše 210 miliard, uvedl po jednání vlády premiér Petr Nečas.

Schválené limity se samozřejmě promítnou do podoby příjmů a výdajů jednotlivých kapitol. Sněmovně bude návrh úsporného rozpočtu předložen do konce září. Ocitáme se pod velmi silným časovým tlakem. To co jsme udělali dnes, měla vláda udělat v květnu. Jsme si vědomi toho, že pro příští rozpočtový rok nemůže vláda udělat nic jiného, než tu více tu méně plošně škrtat ve státním rozpočtu, řekl premiér. Dodal, že vláda se ale nechce spokojit jen s plošným škrtáním. Zatím se nejedná o reformy. Ty přijdou až na rozpočtový rok 2012 a na další roky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).