Hlavní navigace

Společnost PSA Peugeot Citroën bude vyrábět v Rusku

27. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën dnes oznámila, že postaví svou první ruskou továrnu ve městě Kaluga, které je necelých 200 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Chce tak zvýšit do roku 2010 prodej ze současných několika desítek tisíc vozů ročně na zhruba 100 tisíc vozů a časem až na 300 tisíc vozů. Zprávu přinesla ČTK. Továrna by měla zahájit provoz v roce 2010 s výrobní kapacitou 100 tisíc vozů ročně. Výrobní kapacitu bude možné až ztrojnásobit. V Kaluze se minulý měsíc začaly vyrábět i vozy Škoda Octavia a Volkswagen v nové továrně německého koncernu.

Automobilka se rozhodovala mezi Kalugou a Nižným Novgorodem, který leží asi 400 kilometrů východně od Moskvy. Společnost si nakonec vybrala Kalugu kvůli logistice a blízkosti moskevského trhu a také kvůli tomu, že v regionu se usadil i Volkswagen, takže pro dodavatele součástek zde bude snazší zakládat provozovny.

Automobilka PSA Peugeot Citroën je po Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. S japonskou Toyotou založila v České republice společný podnik TPCA, který postavil u Kolína automobilovou továrnu za 650 milionů eur. Ta nyní zaměstnává přes 3000 lidí a má roční kapacitu 300 tisíc vozů. Závod vyrábí menší modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).