Hlavní navigace

Publikace o změnách v sociálním a nemocenském

15. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká správa sociálního zabezpečení vydala novou publikaci „Sociální zabezpečení 2011“. Jsou zde popsány nejdůležitější informace o novinkách a změnách z oblasti sociálního zabezpečení v roce 2011. Cílem je poskytnout klientům odpovědi na otázky týkající se nemocenského a důchodového pojištění, platby pojistného, vysvětlit novinky v sociálním zabezpečení OSVČ, v koordinaci sociálního zabezpečení v EU a přiblížení rozsahu činnosti lékařské posudkové služby.

Jak uvedl Pavel Gejdoš, tiskový mluvčí ČSSZ, nechybí konkrétní příklady výpočtů dávek nemocenského či důchodového pojištění, stejně jako objasnění podmínek nároku na dávky, povinností zaměstnavatelů v nemocenském a důchodovém pojištění, vzor výpočtu pojistného, nebo informace týkající se podání Přehledu o příjmech a výdajích osob samostatně výdělečně činných. Součástí informační příručky je i seznam nejdůležitějších právních předpisů. Publikace je dostupná zdarma na všech pracovištích ČSSZ a také v elektronické pdf podobě. Stahujte příručku Sociální zabezpečení 2011.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).