Hlavní navigace

Názory k článku Půl miliardy ročně na pokutách u kontrolních hlášení, navzdory jejich promíjení

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 12. 2019 15:16

  ...

  nejlepší jsou pokuty za to, že druhá strana pošle něco špatně a člověk nevhodně či nesprávně na výzvu reaguje, protože u odpovědi na výzvu FÚ vyžaduje snad konkrétní fráze, ikdyž v zákoně a ani vyhlášce uvedeny nejsou.

  Stejně tak mi vadí pokuty, pokud zpětně neuznají nějaký odpočet na DPH a poté i s pokutou to vyžadují zaplatit podle původního data, ne podle data, kdy odpočet neuznaly, pak úroky a pokuty pěkně naskakují měsíce zpětně. V tomhle mi vadí i naprosto nepredikovatelné rozhodnutí ohledně oprávněnosti odpočtu DPH, dvě stejné licence účetního SW na dva různé počítače, jednu uznají k odpočtu, druhou ne, přitom těžko budu účetní SW používat pro soukromé účely či jinak než pro podnikání. Tohle vše generují nutnost posílat opravná KH, u kterých zase naskakují pokuty.

  Soudy trvají několik let, takhle mi visí už druhým rokem spor u kontrolního hlášení, kde jako číslo dokladu byly německé znaky a FÚ to špatně spároval a poté za to dal pokutu, ikdyž dostal i originální fakturu. Vyžadovali uvést české znaky do KH.

 • 22. 12. 2019 17:47

  Lída Hermanová (neregistrovaný) ---.130.broadband2.iol.cz

  Kdy tenhle finanční fašismus skončí? TO si dovolil STB AGENT Bureš moc svými pohůnky z fianančího gestapa

 • 27. 12. 2019 9:59

  HTML

  pokuty, odměna podnikatelů za práci. Pokuta z pokuty, pokuta za pozdní, pokuta, kdy si oni vzpomenou jak naplnit státní pokladničku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).