Hlavní navigace

Digizone.cz: Rada ČRo obvinila Rádio Wave z propagace fašismu, radní se obuli i do Kasíka

24. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada Českého rozhlasu na svém čtvrtečním výjezdním zasedání v Ostravě obvinila ČRo 4 – Rádio Wave, stanici pro mladé, z propagace fašismu. Exkluzivně o tom informuje sesterský server Digizone.cz. Podle jeho informací dospěli radní k tomu názoru potom, co si nechali přeložit jednu píseň z pátečního pořadu Friday Ripple, přebíraného programu v angličtině.

Jak pro server uvedla místopředsedkyně a mluvčí Rady ČRo Dana Jaklová, radní si nechali udělat překlad celého dvouhodinového pořadu v angličtině. Když jsme si tedy nechali udělat překlad toho, co se tam vysílá, tak jsem docela znepokojená, prohlásila Jaklová, která se v minulosti nejvíce zasazovala o to, aby Rádio Wave ukončilo analogové vysílání z pražského a středočeského vysílače Cukrák, což se i stalo.

Podle šéfa rozhlasové rady Jiřího Floriana byla dosud rada vůči Rádiu Wave příliš tolerantní. A tahle mimořádná tolerantnost nás už vede k fašismu, prohlásil. Radní se u té příležitosti pustili i do generálního ředitele Václava Kasíka, pod nímž se kvůli Rádiu Wave židle třásla už několikrát a vysloužil si od radních i oficiální výtku kvůli porušování zákona. Toho se měl ředitel dopouštět tím, že i přes výzvu radních nadále nechal Rádio Wave analogově vysílat z Cukráku.

Podle jednoho z radních Antonína Zelenky dal generální ředitel ČRo Václav Kasík týmu Rádia Wave příliš volnou ruku při přípravě programu a samotném vysílání. To však Kasík tvrdě odmítá. Další podrobnosti včetně vyjádření šéfredaktorky Rádia Wave Judity Hrubešové na serveru Digizone.cz

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).