Hlavní navigace

Digizone.cz: Rada ČRo obvinila Rádio Wave z propagace fašismu, radní se obuli i do Kasíka

Rada Českého rozhlasu na svém čtvrtečním výjezdním zasedání v Ostravě obvinila ČRo 4 – Rádio Wave, stanici pro mladé, z propagace fašismu. Exkluzivně o tom informuje sesterský server Digizone.cz. Podle jeho informací dospěli radní k tomu názoru potom, co si nechali přeložit jednu píseň z pátečního pořadu Friday Ripple, přebíraného programu v angličtině.

Jak pro server uvedla místopředsedkyně a mluvčí Rady ČRo Dana Jaklová, radní si nechali udělat překlad celého dvouhodinového pořadu v angličtině. Když jsme si tedy nechali udělat překlad toho, co se tam vysílá, tak jsem docela znepokojená, prohlásila Jaklová, která se v minulosti nejvíce zasazovala o to, aby Rádio Wave ukončilo analogové vysílání z pražského a středočeského vysílače Cukrák, což se i stalo.

Podle šéfa rozhlasové rady Jiřího Floriana byla dosud rada vůči Rádiu Wave příliš tolerantní. A tahle mimořádná tolerantnost nás už vede k fašismu, prohlásil. Radní se u té příležitosti pustili i do generálního ředitele Václava Kasíka, pod nímž se kvůli Rádiu Wave židle třásla už několikrát a vysloužil si od radních i oficiální výtku kvůli porušování zákona. Toho se měl ředitel dopouštět tím, že i přes výzvu radních nadále nechal Rádio Wave analogově vysílat z Cukráku.

Podle jednoho z radních Antonína Zelenky dal generální ředitel ČRo Václav Kasík týmu Rádia Wave příliš volnou ruku při přípravě programu a samotném vysílání. To však Kasík tvrdě odmítá. Další podrobnosti včetně vyjádření šéfredaktorky Rádia Wave Judity Hrubešové na serveru Digizone.cz