Hlavní navigace

Rada Zelené energie přidělovala granty

19. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Téměř 3 miliony korun bylo rozděleno na realizaci 10 projektů o grant z Fondu Zelené energie. Šanci měly neziskové organizace, které připravily nejlepší projekty na využívání obnovitelných zdrojů energie. Projekty byly zaměřené na financování vědy a vzdělávání v oblasti využívání obnovitelných zdrojů, na související výzkum a vývoj, školství, výstavbu zařízení apod. Limit na jeden projekt byl 1 milion korun, u osvětových a vzdělávacích programů částkou 500 tisíc korun.

Nejvyšší finanční podpora půjde na projekty z kategorie výzkum, na druhém místě se umístily osvětové projekty, o zbytek financí se podělily projekty týkající se výstavby. Letošní, pátý ročník grantového řízení je sice chudší co do počtu přihlášených projektů, nikoli však z hlediska jejich kvality. Ta je standardně vysoká, sdělil předseda Rady Zelené energie, Josef Tlustý, vedoucí katedry energetiky FEL ČVUT.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).