Hlavní navigace

Názor k článku Řádné doručení výpovědi zaměstnancům? Téměř nereálné od PF - A jaké jsou předchozí možnosti doručení? Úřad chce...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 11. 2018 23:22

  PF

  A jaké jsou předchozí možnosti doručení? Úřad chce někomu poslat lejstro, na adrese, kterou eviduje v ROB nikdo zásilku nepřebírá. Co má tedy dělat dál? Že jsou státy, kde úřady mají detektivy, co se starají o vyhledání adresáta, to mě opravdu nezajímá. Protože když by stát najal tisíce detektivů, tak byste byl první, co by křičel, že bobtná státní správa a kolik to stojí peněz.

  Pokud si podrobně přečtete zákon o doručování, tak byste věděl, že pokud odjete do Amazonie, kde nemáte ani internet, abyste se mohl přihlašovat do DS, tak fikce doručení se neuplatní. Zákon vyjmenovává důvody, kdy se fikce neuplatňuje.

  Máte pravdu, pokud nastanou důsledky, které již po zneplatnění fikce nejdou vrátit, máte nárok na odškodnění. To holt k životu patří, jistotu máte akorát v daních a smrti. Pokud pojedu do Amazonie, tak buď si zřídím datovku nebo pověřím svoje nejbližší, aby mi vybírali schránku a četli dopisy od úřadů.

  Zatím jsem nečetl o případu, že by někdo chtěl být kontaktní, fikce doručení mu uškodila a neměl jinou možnost, jak si dopisy od úřadů přečíst (zřízení DS, přesměrování pošty na reálné bydliště, atd.) Dosud znám pouze případy, kdy fikce doručení se uplatňovala pouze proti lidem, kteří jsou úmyslně nekontaktní vůči úřadům.

  Vaše teoretické případy jsou sice krásné, ale v životě jsem se nimi ještě nesetkal (resp. nečetl, neviděl, neslyšel)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).