Hlavní navigace

Názor k článku Řádné doručení výpovědi zaměstnancům? Téměř nereálné od PF - Buďte konkrétní. 1) Jak zjistíte (z pohledu úřadu), že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 11. 2018 0:01

  PF

  Buďte konkrétní.
  1) Jak zjistíte (z pohledu úřadu), že jste v zahraničí? Jak zjistí, že jste na JIPce (mimochodem, proti tomuhle lze fikci doručení zneplatnit, to je argument mimo mísu)
  2) Co to je "nezvratně prokáže", že nelze zásilku doručit? (to mi přijde stejně hloupé, jako kdyby chlap měl prokázat, že neznásilnil) A co v případě pasivního vyhýbání?
  3) Ano, důsledky to v případě výletu do Amazonie, při třeba zbourání černé stavby nenapraví. Kolik takovýchto případů již bylo?

  Přesměrování pošty jsem v praxi zkoušel. 2 roky (každých 6 měsíců jsem to obnovoval). Fungovalo to. Pokud ne, tak pošta nemůže vrátit doručenku (zásilka se ztratila) a tímpádem nelze uplatnit fikci doručení. (ta lze uplatnit, když zásilka je doručena a buď jí odmítnete převzít nebo při nevyzvednutí se vhodí do schránky).

  Pokud nevěříte přesměrování pošty, můžete si zařídit DS. Pak má úřad povinnost doručovat do DS a pokud pošle něco poštou a Vy si to nevyzvednete, tak nemůže uplatnit fikci doručení.

  Argument se jmenovcem je mimo. Tato chyba se mohla stát i před fikcí (pošlou dopis jmenovci a mají za to, že je doručeno) a nenapravitelné škody se mohly stát i tak.

  Mimochodem, když pořád argumentujete o nenapravitelných škodách, o kolika případech jste se dočetl/zaslechl/vi­děl, že s nimi pořád argumentujete? Ještě jsem neslyšel třeba o tom, že někomu zbourali barák na základě špatně uplatněné fikce doručení... Já jen, abyste tady neházel jen hypotetickými problémy, které v praxi prakticky nenastanou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).