Hlavní navigace

Radost FX nabízí kuchyni a interiér pro bohémy

21. 3. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 244086
Známý pražský klub Radost FX disponuje nejen vyhlášeným obchodem s deskami a cédéčky, ale také stejnojmennou restaurací. Její interiér má orientální nádech a kuchyně nezklame.

Restaurace: Radost FX

Lokace: Bělehradská 120, Praha 2

Typ: vegetariánská kuchyně

Známý pražský klub Radost FX má také nejen svoji mezinárodně vyhlášenou prodejnu desek a CD, ale má i svoji kavárensko – restaurační část. Zatímco klub sídlí v podzemí, restaurace zabírá rozsáhlé prostory v přízemí. Vegetariánská kuchyně, kterou tu kuchaři vaří, je sice samozřejmě bezmasá, ale nijak dogmatická. Najíst se tu je prostě možné skromně i naprosto opulentně, s mnoha chody s moučníkem zapíjenými koktejly. Radost FX v sobě mixuje kavárnu (v první části restaurace – Cafe – obrácené na Bělehradskou) a restauraci i bar (Lounge a Gallery v zadní části prostor se vchodem z pasáže a bez denního světla).

V bohémském dekadentním stylu

Radost interiér

Co ale hosta v Radosti dostane ještě dřív, než vůbec stihne otevřít jídelní lístek, jsou interiéry restaurace. Zatímco kavárenská část je světlá, lounge a gallery oplývají orientálními barvami a prvky zbarvenými od černé, přes temně rudou, až po zlatou. Svítí tu orientální lampy, stoly jsou zdobené florálními vzory, vše odráží mozaiky a zrcadla. Návštěvník, který preferuje moderní design a funkčnost, se tu asi nebude cítit dobře. Každý kdo miluje polstrované lenošky v bohémském a dekadentním prostředí, bude nadšený. Navíc tu hraje hudba, kterou mě opravdu bavilo poslouchat, rozhodně není jen otravnou a tak nějak povinnou kulisou, s čímž se v restauracích ještě stále setkáváme.

Radost tortilla

Ačkoliv je restaurace kuřácká, v době oběda, který se podává od 11, se do 15 hodin v jedné její části nekouří. Strávník může kromě běžného menu vybírat také z denní nabídky. Ta je každý týden nějak tematicky zaměřená. Tak zatímco tento týden se kuchaři věnují mezinárodní kuchyni, příští týden bude italský. Běžné menu čerpá z různých kuchyní a výsledek je vskutku pestrý: mexické jídlo, saláty, asijské a italské pokrmy, arabské inspirace… Má-li někdo potíž s výběrem, pak nejspíš proto, že je jídel na jídelním lístku snad až příliš. O tom, že restaurace skutečně nespí, svědčí i značný stupeň opotřebení jídelního lístku, který někde hraničí až se špatnou čitelností (lístek je ale předem k nastudování také na webu restaurace).

Objednali jsme si:

  • Bramborovo – špenátovou polévku a FX Twister z denní nabídky – tortilla plněná ledovým salátem, zeleninou, čedarem, krutony, parmezánem a caesar dresinkem (dohromady 150 Kč),
  • Spinach Pesto Pasta – fettuccine v krémové omáčce ze špenátového pesta s oříšky (155 Kč),
  • Řecký salát (170 Kč).
Radost polévka

Polévku mi naservírovali v misce postavené na talíři spolu se dvěma kousky křupavé bagetky. Jednoduchá, ale moc dobrá polévka s krutony, díky špenátu svěže jarní, mi naladila žaludek na další chod. FX Twister přede mnou přistál na velkém talíři, který byl přeplněný zeleninou smíchanou se sýry a dresinkem. Stejná náplň byla zabalená i ve dvou kusech tortilly. Zelenina byla naprosto čerstvá a sýry spolu s černými olivami jí dodávaly zajímavý šmak. Svůj oběd jsem zapila stylovým nealko mojitem (95 Kč).

Vyzkoušeno: Co může restaurace podnikatelům nabídnout?

Restaurace Radost FX je příhodná pro obchodní schůzku v případě, že patří obchodní partner k extravagantnějším typům. Nejsem si jistá, že by místní styl uspokojil třeba konzervativního bankéře. Ale nakonec kdo ví… Místní kuchyně je však na úrovni. Potíž bude s parkováním, nicméně od stanice metra a tramvají I. P. Pavlova je to do Radosti jen pět minut. Rezervaci si lze vyřídit přes internet.

Radost salát

Zrovna tak si pochutnali mí spolustolovníci na salátu a pastě. Na chuť dobrá prý byla i káva latte (za 35 korun), mě však cappuccino (za 45 Kč) moc neuspokojilo. Pro lepší představu, spolu s vínem a nealko nápoji jsme zaplatili ve třech málo přes 700 korun, při více chodech je tu tudíž nutné počítat s vyšší útratou.

Content 22 tip novy

Anketa

Preferujete kuřácké nebo nekuřácké kavárny?

Radost těstoviny

Mile mě ale překvapil místní personál. Každý, kdo nás při příchodu potkal, nás také pozdravil, stejně tak při odchodu, pozdravili nás ovšem i pánové od vedlejšího stolu. Připadalo mi, že sem zřejmě chodí hodně stálejších hostů a člověk se tu docela lehko vyloupne z anonymity. Personál je tu mimochodem mezinárodní, nicméně k objednávce cizí jazyky nepotřebujete. Snad jen zbytečně dlouho jsme čekali na placení.

Hodnocení

Přiznám se, že jsem dosud měla tuto restauraci zařazenou mezi místa tak trochu snobská. Restaurace Radost FX mě ale příjemně překvapila atmosférou, kuchyní i personálem, který by mohl být rychlejší u placení, protože zase takový „frmol” v době naší návštěvy v restauraci nebyl. Uvítala bych také čitelné menu a přeci jen o trochu lépe připravenou kávu. Restauraci Radost FX proto uděluji čtyři Gurmánské hvězdičky.

Gurmán - hodnocení 4

Čtyři hvězdičky – v rámci hodnocení se jedná o nadstandardní zisk hvězdiček. Vyjadřuje, že ačkoliv je sledovaná restaurace/kavárna ve své kategorii na nadstandardní úrovni, je u ní stále zjevný potenciál ke zlepšení, hodnotitelé zaznamenali drobné, ačkoliv nijak závažné, nedostatky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).