Hlavní navigace

Raiffeisenbank navýšila v prvním kvartále čistý zisk o 15 procent

21. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akcionáři Raiffeisenbank si mnou ruce. Banka navýšila za první čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 15 % na 341 milionů korun. Celková aktiva banky se meziročně zvýšila o 17 procent na 175,2 miliardy korun. Raiffeisenbank dosáhla v prvním čtvrtletí velmi dobrých výsledků navzdory obtížným podmínkám na trhu. Ve zhoršující se ekonomické situaci jsme se soustředili na snižování nákladů a řízení rizik. Výsledkem je vyšší zisk, a tím i posílením naší stability, shrnul výsledky za první čtvrtletí generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Banka se prvních měsících roku soustředila především na snižování provozních nákladů. Celkové náklady banky tak přes pokračující výrazný růst a mírný nárůst počtu zaměstnanců zůstaly na úrovni roku 2008 a dosáhly 1,1 miliardy Kč. Tvorba opravných položek v 1. čtvrtletí vzrostla z 248 milionů na 421 milionů korun, což představuje nárůst o 70 procent.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).