Hlavní navigace

Raiffeisenbank spustila Google Pay a další způsoby bezkontaktního placení

11. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Raiffeisenbank nyní nabízí všechny možnosti bezkontaktních plateb pomocí mobilních telefonů a hodinek, a to pro karty MasterCard.

Pro chytré telefony s operačním systémem Android je nově dostupná aplikace Google Pay, pro chytré hodinky a fitness náramky pak platby hodinkami Garmin Pay a Fitbit Pay.

V našem únorovém článku o tom, že se placení mobilem neustále rozšiřuje, tisková mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká prozradila, že banka Google Pay zatím neplánuje, ale nevylučuje, že ho někdy v budoucnu klientům nabídnou. Raiffeisenbank totiž vloni nabídla klientům platby mobilním telefonem pomocí vlastního řešení RaiPay pro Android a Apple Pay pro iPhony a hodinky iWatch. Tuto možnost aktuálně využívá více než 12 % našich klientů, kteří uskutečnili přes 4 miliony transakcí. Mobilní platby se tak staly bezpečnou a pohodlnou alternativou k těm bezkontaktním, dodává Petra Kopecká.

Metody placení Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay umožňují nejen bezkontaktní platby v obchodech, ale také výběry z bezkontaktních bankomatů v ČR i ve světě.

Klienti si mohou do mobilu nebo hodinek přidat karty Mastercard sami bez nutnosti návštěvy pobočky. Bezkontaktní platby jsou navíc v aktuální situaci s COVID-19 preferované jak ze strany obchodníků, tak klientů. Velmi nás těší, že nyní nabízíme všechny dostupné služby plateb mobilem a hodinkami na českém trhu a klient si tak může vybrat podle své preference, říká závěrem Petra Kopecká.

Seznam podporovaných zařízení, návod, jak přidat platební karty, odpovědi na otázky ohledně používání Google, Garmin a Fitbit Pay i další užitečné informace jsou k dispozici na webových stránkách banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).