Hlavní navigace

Raiting Německa a Polska se zvýšil

22. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V průběhu září zvýšila poradenská společnost Dun & Bradstreet rating dvěma evropským státům, a to Německu a Polsku. V rámci EU se jedná o první zvýšení ratingů v letošním roce. Společnost svými politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Německo se tedy posunulo do kategorie nejnižšího rizika návratnosti investice, a aktuálně patří, spolu se Švýcarskem a Norskem, mezi nejlépe hodnocené země v Evropě. Mírně postoupilo také Polsko, které se tak podle uděleného ratingu zařadilo na stejnou úroveň jako Česká republika. Slovensko je D&B hodnoceno o stupeň lépe.

Zvýšení ratingů Německa a Polska je příznivou zprávou pro českou ekonomiku, neboť se jedná o naše nejvýznamnější obchodní partnery, uvedla ředitelka D&B pro Českou republiku a Slovensko, Alena Seoud. Důvodem pro zvýšení ratingu Německa je oživení tamní ekonomiky. Zlepšuje se podnikatelské prostředí a klesá riziko platební neschopnosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).