Hlavní navigace

Recyklace jednoho televizoru uspoří 2,9 litru ropy

10. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V loňském roce bylo recyklováno více než 403 tisíc televizorů a 226 tisíc PC monitorů. Zpětný odběr elektrozařízení je pro životní prostředí jednoznačně přínosný. Dokazuje to, že i jednotlivec může pomoci při ochraně ekosystému Země. Díky zpětnému odběru a odborné recyklaci jednoho televizoru se ušetří 2,9 litru ropy nebo 162,4 kWh elektrické energie. V přepočtu na jednoho obyvatele nejlépe recykluje kraj Vysočina, dále Plzeňský kraj a na třetím místě je Zlínský kraj. To jsou údaje zveřejněné neziskovou společností ASEKOL.

Televize a počítačové monitory tvoří 78 procent objemu zpětně odebraných elektrospotřebičů v rámci systému ASEKOL. Sběrem a recyklací televizí a monitorů bylo vloni ušetřeno 1 857 068 litrů ropy, které mají na současném trhu hodnotu téměř 25,5 milionů korun, nebo 93 839 MWh elektřiny. To odpovídá dvoudennímu plnému výkonu elektrárny Temelín či průměrné spotřebě energie Libereckého kraje téměř za měsíc.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).