Hlavní navigace

Reforma podpořila zaměstnávání zdravotně postižených

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí zpracovalo vyhodnocení, ve kterém monitorovalo pozitivní dopady reformy na zaměstnanost zdravotně postižených. Díky Zákonu o stabilizaci veřejných rozpočtů, jež novelizoval Zákon o zaměstnanosti je příspěvek vyplácen na základě skutečně vynaložených mzdových nákladů zaměstnavatele na zaměstnance.

Ministerstvo práce a sociálních věcí zpracovalo analýzu, ve které hodnotilo dopady reformy na zaměstnávání zdravotně postižených. Zákon o stabilizaci veřejných rozpočtů jež novelizoval Zákon o zaměstnanosti přinesl příznivý vývoj v zaměstnávání zdravotně postižených osob. Příspěvek je od 1.1. 2008 vyplácen na základě skutečně vynaložených mzdových nákladů zaměstnavatele na zaměstnance, který je zdravotně postižený a to i včetně pojistného na sociální zabezpečení, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na veřejné zdravotní pojištění.

Měsíčně je příspěvek ve výši maximálně 9000 korun za každou zaměstnanou osobu s těžším zdravotním postižením (TZP) a 6500 korun za každou jinou zaměstnanou osobu se zdravotním postižením (OZP). V celém loňském roce by příspěvek poskytnut 1253 zaměstna­vatelům, kteří zaměstnávali 24 614 zdravotně postižených osob. K 30. červnu letošního roku se zvýšil počet žadatelů o tento příspěvek na 1354. Příspěvek je nárokován na 31 717 TZP i OZP. Počet těch, kteří tyto osoby zaměstnávají se tedy zvýšil o 101 zaměstna­vatelů. Nově bylo zaměstnáno o 7103 zdravotně postižených osob více. Čtěte více: Chcete být zadobře s úřadem práce? Zaměstnejte zdravotně postižené

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).