Hlavní navigace

RegioJet slaví první narozeniny. LEO Express chce konkurovat i toaletami

 Autor: 329515
Železniční přepravce RegioJet slaví dnes rok svého provozu. Brzy na trh ale vstoupí další konkurent, firma LEO Express. Chystá mimo jiné inspirující toalety.
Redakce 26. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dnes je tomu přesně rok, co na železnici, jakožto první dálkový soukromý dopravce, vstoupila společnost RegioJet. Českým drahám tak vznikla na trase Praha – Ostrava vážná konkurence. Za dva měsíce navíc na této trati přibude další soukromý dopravce, firma LEO Express. Ta chce stávajícím firmám konkurovat především kvalitními službami. Mimo jiné zákazníkům nabídne i toalety ozdobené “inspirujícími motivy”.

Čtěte také: Podívejte se na nové vlaky LEO Express. Právě procházejí v Česku testováním

RegioJet přepravil skoro milion lidí

Firma RegioJet přepravila za rok fungování zhruba 900 tisíc cestujících. Průměrná obsazenost vlaků činí 84 %. Denně dnes RegioJet vypravuje celkem 18 spojů a počet cestujících dosahuje v průměru necelé čtyři tisícovky denně. 26. září 2011 přitom RegioJet začínal celkem se šesti spoji a počet cestujících tehdy denně činil průměrně 1289. Od prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, RegioJet nově posílí spojení s Třincem a Českým Těšínem (o 6 spojů denně) a zvažuje rozšíření svých aktivit na Slovensku, doplnil Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti RegioJet.

Podle firmy RegioJet začalo jejich spoje využívat přibližně 62 % cestujících, kteří dříve využívali Pendolino Českých Drah. Nastavili jsme zrcadlo Českým drahám. Za rok jsme dokázali přesvědčit stovky tisíc zákazníků o tom, že ochotný a usměvavý personál, servis na palubě a čistá toaleta jsou věci, které mohou při cestování vlakem být samozřejmostí, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a skupiny Student Agency.

Čtěte také: Souboj RegioJet vs. České dráhy? 6:4 vyhrává firma RegioJet

LEO Express nabídne inspirující toalety

Na luxus na toaletách se zaměří také nový přepravce, který na dráhu vstoupí v prosinci letošního roku, společnost LEO Express. V každé soupravě bude mít LEO Express tři moderní, udržované, ekologicky šetrné toalety s uzavřeným systémem s jímkou (mohou se využívat i ve stanici). Jedna z nich pak bude i bezbariérová, navíc s přebalovacím pultem pro kojence. Stěny toalety navíc budou dle společnosti ozdobeny inspirujícími motivy, které cestující mají uklidnit i v těch nejintimnějších chvílích.

EBF20-tip-témata1

Už se těším, až vyjedou a zkusí si je první cestující. Ráda se pouštím do nových věcí a nebojím se experimentovat. Každá toaleta je originál. Využila jsem uklidňující motivy noční oblohy a pohledu do vesmíru, vysvětlila autorka výzdoby výtvarnice Monika Pichlerová – Vargová.

Foto: RegioJet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).