Hlavní navigace

RegioJet: ČD zneužívají své monopolní postavení

30. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnosti RegioJet se nelíbí chování Českých drah, které na vybraných trasách nabídnou od pondělí 3. října cenově zvýhodněné jízdné. Podle firmy RegioJet se jedná o zneužití monopolního postavení a skutečnosti, že ČD dostávají dotace na provozování svých vlaků. Jak uvedl Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí společnosti RegioJet, jeho firma se hodlá bránit.

Zda půjde o stížnost k antimonopolnímu úřadu nebo o žalobu soudu, nechce Ondrůj ještě předjímat, serveru Podnikatel.cz však potvrdil, že jasno by mělo být v horizontu několika dní. S antimonopolním úřadem nemáme příliš dobré zkušenosti. Úřad navíc dlouhodobě přehlíží monopolní postavení a chování Českých drah. Vše teď analyzujeme. Jaké konkrétní kroky podnikneme, se rozhodneme během několika příštích dní, řekl serveru Podnikatel.cz Aleš Ondrůj.

Podle Ondrůje nejdou cenové změny Českých drah správným směrem a budou znamenat pro dráhy výpadek v oblasti tržeb, který dosáhne až stovek milionů korun ročně. To může výrazně ohrozit ekonomiku ČD a dále zhoršit služby na ostatních tratích, za které kraje a ministerstvo platí vysoké částky, domnívá se Ondrůj.

Od pondělí České dráhy zlevní jízdenky na trasách Praha – Brno, Praha – Zlín a Praha – Ostrava, a to až o třetinu. Nabídka levnějších jízdenek se týká všech cestujících, tedy nejen těch se zákaznickou kartou ČD. Přes internet si půjde koupit jízdenku Sporotiket za 230 korun (teď stojí 310 korun) a majitelé zákaznických karet dokonce za 220 korun. Počet nejlevnějších jízdenek však bude v každém vlaku limitován. Čtěte více: Souboj RegioJet vs. České dráhy? 6:4 vyhrává firma RegioJet

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).