Hlavní navigace

Rekonstrukci koupelny letos plánuje čtvrtina lidí

21. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V období podzimu a zimy se do částečné nebo úplné rekonstrukce koupelny pustí téměř čtvrtina lidí. Vyplynulo to z omnibusového šetření, které letos v srpnu realizovala výzkumná agentura IBRS. Na celkovou rekonstrukci se chystá 6 procent oslovených, na částečnou, která znamená např. obměnu sanitární keramiky, 18 procent.

Zákazníci se mnohem více zajímají o úsporné výrobky. Wellness a relaxace jsou sice pořád mohutným trendem, ale stále častěji ve spojení s úsporami. Zaznamenáváme velký zájem například o sprchy imitující padající déšť, preferovány jsou však ty, které vodu mísí se vzduchem a tím významně snižují spotřebu vody a šetří i energii na ohřev, uvádí project manager SIKO KOUPELNY Jaroslav Berger. Trendem je i jedna z novinek letošního roku – LED diodové osvětlení do spár dlažeb a obkladů. Diody v porovnání s běžnými žárovkami spotřebují o 90 % méně energie a vydrží svítit 8 hodin denně po dobu 17 let.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).