Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rekord opět překonán, v Česku podniká nejvíce OSVČ vedlejších v historii od Motýl Emanuel - Zajímalo by mě, kolik z toho počtu jsou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 11. 2018 10:45

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zajímalo by mě, kolik z toho počtu jsou jen prodejci teplé vody, které k živnosťáku přiměli korunové, či o maximálně dva tři řády vyšší příjmy. Co jsem totiž sledoval, tak se celkem rozmáhají různé ty facebookové pře-prodejní nesmysli a vedou v tom právě ženy. Jen narovinu, tohle chcete považovat za to, že se podnikání daří? Naopak já ve svém okolí mám spoustu lidí, co s podnikáním končí a jde do důchodu, protože za současného stavu právního státu už je podnikání silně šikanující pro lidi, co už to nemusí dělat proto aby měli co jíst. A to, že si živnosťák pořídí ty blbky, co místo čtení aeronetu a sdílení pitomia budou prodávat šampony a gumové medvídky to nějaké HDP nezvedne.

 • 6. 11. 2018 12:50

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To vidíte dost zkresleně - asi to odpovídá vaší inteligenci, ano ženy skutečně drží nárůsty OSVČ hlavní i vedlejší, důvodů je mnoho, ale ne moc těch co uvádíte, jde zejména o podnikání ve službách, dnes nenajdete banku, pojišťovnu, energetickou společnost, ale také prodeje zdravotních potřeb, kosmetiky, léků, atd.. která nenabízí spolupráci na tzv. mandátní smlouvy ( tz. podnikání na ŽL nebo bez zápisem do registru ČNB ), nabízí se různé kombinace vč. toho že mají například 6 měsíců fix, pak jen provize nebo kombinaci fixu + provizí + výkonnostních odměn.

  Jsou to dost vzdělané podnikatelky, které se musí o produktech dost naučit, nehledě na to, že leckdy nemají na výběr, vím o čem hovořím, když máte doma ženu po RD se 4 letým dítětem, která dělá např. zdravotní sestru a dělá 12- ky vč. nočních a manžela ( podobnost je čistě náhodná ) co pracuje v účetní společnosti 9 h. denně a do toho ještě podniká jako účetní OSVČ ( přes home office ) většinou po nocích +3 h denně.
  Tak ono prostě máte 3 možnosti 1 ) vrátí se žena do nemocnice, najdete školku do jede nonstop vč. spaní dětí přes noc a nebo chůvu 2 ) skončí manžel s prací a bude dělat flexibilně ? někde, tím přijde rodina o příjem ( většinou manžel má stabilní práci, nepřerušenou RD a vydělává více než žena )
  3) žena skončí v původní práci ( ono o matky po RD není ani moc poptávka, to víte děti jsou nemocné, školky se zavírají, atd. ) a hledá si buď PP který jí umožní skloubit péči o rodinu a dítě ( už jenom tím že se trefí do otvíračky a zavíračky školky ) a pokud nenajde, může být doma do 7-mi let věku ( bez peněz ) jako OBZP a ještě z toho nic si platit SP ( jinak nedostane důchod ) ZP jí uhradí stát, a nebo může jít dělat jako OSVČ a zkusit si alespoň na to SP a ZP vydělat a vydělat si ještě trochu na to aby nemusela žebrat o peníze u manžela.

  já vidím pouze jednoho blbce,

 • 6. 11. 2018 13:44

  Pink (neregistrovaný) 185.246.210.---

  Nezoufejte, ono je to asi tak, jak říkala moje babička: Volovi nevysvětlíš, že na něm roste hovězí. A stejně tak není možné něco vysvětlit řadě diskutujících.

 • 6. 11. 2018 13:54

  MM (neregistrovaný) ---.210.broadband2.iol.cz

  to opravdu nelze, někteří jsou plní nenávisti, vše je samozřejmě špatně, doba je strašná, zažíváme holokaust, nedej bože, aby sem dal redaktor článek o vyšším počtu OSVČ, kdo podniká DNES je buď blázen a nebo blbka, nejlepší jsou ty palce nahoru, čím větší hovězí, tím více hovádek okolo ve stádečku.

 • 7. 11. 2018 9:40

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Já podnikám od střední a právě proto vím, co je to budovat něco od nuly a díky svému věku mám okolo sebe právě mladé co to podnikání zkoušeli různě, jak ženy na mateřské nebo v minulosti studentky. A naprostá většina, co si občas vydělávala na živnost měla tak mizerné zhodnocení času, často dokonce záporné u těch MLM, že to nemá s podnikáním nic společného.

  Všechny tyhle vaše MLM dojedou na jeden fakt, v okamžiku kdy si spočítáte náklady, čas, daň tak vám vyjde tak mizerná hodinová sazba, že by jste si více vydělali i v tescu na brigádě, pokud náhodou jste v zisku, většinou to znamená, že parazitujete na svém okolí, že ta vaše žena jim cpe ty nesmyslné krámy, to ale pak často vede u pojistek k rozhádání, protože většinou ty pojistky nefungují a největší provizi jsou z těch životních. Je to pár měsíců co mi jeden známý cpal vysavač Rainbow, sám se nechal ukecat a když by dokázal ukecat další lidi, tak by dostal něco dalšího. No málem mi ty sektáře poslal domů.

  A o tom kolik problémů mám s otcem, který stárne a začínají si ho hledat tihle šmejdi co se mu snaží prodat pojistku, kosmetiku a další krámy množit a je to z řada jeho známých, takže mě dá fakt dost práce mu vysvětlit, že se na něm ten člověk snaží obohatit a to co se mu snaží prodat lze sehnat levněji a ještě místo toho jde koupit lepší věc. On sám jeden čas měl živnost na vedlejší a nechal se utáhnout kdysi na prodej něčeho, to už nevím jak se ta firma jmenovala, jenže to mi bylo 10 a ještě jsem o tom věděl kulový ale pamatuji si, že na tom nezbohatl.

 • 7. 11. 2018 12:00

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  prosím vás plácáte neskutečné nesmysly, neskutečné, vůbec nevíte co MLM : multi-level marketing (MLM). Tato marketingová strategie, je založena na tom, že prodejci (distributoři) nejsou odměňováni pouze za výrobky, které osobně prodají, ale získávají i podíl z prodejů uskutečněných jinými prodejci, které do systému přivedli. Je to pyramidová forma prodeje, kterou vymyslel jeden finančník v USA a je založena ne na obchodu ale na neustálém shánění nových a nových zástupců, kdy oni platí ze svého těm, co mají nad sebou a tak pořád až na vrchol pyramidy.

  Když děláte pro banku ( nabízíte úvěry, hypotéky, finanční produkty, investiční nástroje ) , nebo prodáváte jako ZO produkty léků do lékáren ( léčiva, vakcíny na chřipky, obvazy a léky pro děti prdelek proti horečce ) , neděláte žádné MLM protože úkolem je pouze prodat produkt či službu dané FIRMY, nemáte ŽÁDNÉ peníze ani provize z toho že přivedete DALŠÍ obchodní zástupce, dokonce je to zakázáno, obdobně jako D2D prodej.

  Prosím Vás pane hovězí, obchod musí mít každý výrobce či distributor, je jedno zda banka nebo stavební velkoobchod co prodává prkna a cihly, nakoupit zboží je jedna věc a druhá věc - a mnohem důležitější je zboží či službu PRODAT. K čemu vám je 100 milionů ve zboží na skladě když neprodáte ani za 1 Kč. ?? K vyhlášení bankrotu. K čemu vám je pane bezmozku, když máte jako banka 100 milionů aktiv ( peněz ) na obchodování ( půjčování ) když nemáte žádné bankovní poradce ( obchodníky) kteří dokáží vaši hypotéku či úvěr dostat ke klientům ? - k ničemu zbankrotujete. Obchod je nejsložitější a jeden z nejlépe placených aktivit a běžně se dělá pomocí obchodních zástupců ( protože dobrý obchodník co umí produkt či službu prodat a umí si vybudovat vlastní klientské - ALE klientské ( pro vás pomaleji zákaznické ) portfolio vám ani nepůjde na PP ale chce dělat na IČ protože mu provizní systém z prodeje vyhovuje a má NEOMEZENÝ strop výdělku, jeden měsíc si vydělá 30 tis. druhý třeba 150 tis - prostě tolik kolik sám zobchoduje. Jste opravdu kus hovězího a ještě melete nesmyslné kydy.

 • 7. 11. 2018 18:46

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podívejte nic si nepletu, já samozřejmě chápu, že MLM funguje poněkud jinak. Ale spousta těchto firem má prvky MLM tak trochu v sobě a já tomuhle neřeknu jinak, protože Firma vyrobí -> několik prodejců shání ovečky -> ovečky prodávají a občas shání další ovečky. A popravdě já těžko hledám slovo, které by lépe vystihovalo ty prodejce hrnců, kosmetiky a dalších kravin. Když řeknu MLM každému je jasné že je to celkem levá.

  Ovšem evidentně budete jeden z nich, nebo vaše žena, protože jste docela zabednění a dáte si celkem záležet, aby jste si to obhájil.

  Fakt je ten, že tenhle nárůst je znát především na online trhu, kdy spousta žen na mateřské prodává affiliate. Ale těžko se s vámi hádat, budu pokračovat pod dalším příspěvkem

 • 7. 11. 2018 16:32

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  jo a plete si pojmy a dojmy, co je MLM máte popsáno níže, to co popisuje ( jako negativní zkušenost s obchodním zástupcem ) je tzv. podomní prodej ( tedy prodej od zvonku ke zvonku, bez předchozí objednávky, zkráceně z AJ : D2D )

  Podomní prodej je dnes v drtivě většině měst a obcí zakázán, pokud jste se stal obětí " šmejdů" je mi líto, ale s tím nemají ženy podnikatelky nic společného, ani ti, kteří se věnují v podnikání obchodu.

  Dnes obchodní zástupci, nebo OZ podnikatelky podnikají zcela jinak, většinou zastupují velké společnosti, jako banky, pojišťovny, velkoobchody, lékárny, výrobce léků

  zde vás rovnou uklidním ( než se zhroutíte ) v drtivé většině je nikdy, opakuji nikdy osobně vůbec nepotkáte, prodávají buď velkoobchodně, buď od výrobců ( např. léčiv ) do velkoobchodů, obchodů a nebo nabízejí takové služby ( bankovní, úvěry, hypo, realitní služby makléřek, ..atd. , která evidentně jsou zcela mimo váš rozsah.

  Jestli si myslíte že dnešní podnikatelky často velice vzdělané ( mnohdy vysokoškolsky - opět podobnost čistě náhodná ) podnikají tak, že tahají na zádech vysavač a zvoní na zvonky - tak to jste se zapomněl v pravěku 90- tých porevolučních let. Což asi odpovídá stavu vašeho myšlení o dnešních podnikatelkách - potom BUDÍČEK, máme rok 2018.

  Samozřejmě pár šmejdů se zlatým řetízkem okolo krku, kteří tahají na výjezdy důchodce se najde, když pomineme to že jde po nich ČOI a dává velice vysoké pokuty ( pokud je chytí ovšem ) , pak tu máme ještě jaksi faktor vlastního myšlení, důchodci jsou dnes a denně informováni aby nikdo z nich nejezdil se šmejdy na jejich předváděčky , protože je okradou a budou nutit koupit si 4 hrnce " s kosmickou technologií vaření " za pouhých 120 000,- Na ale pořád se dost nemyslících najde, nakonec dostanou k tomu zadarmo guláš se šesti ( a to se vyplatí potom jet :- )

  Ale nepleťte si svojí hloupost, a přestaňte si vylévat zlost, já píšu o naprosto jiném podnikání a naprosto jiných podnikatelkách a o jejich příjmy se nestarejte, ty opravdu schopné obchodnice si vydělají více, než kdy v životě uvidíte pohromadě.

 • 7. 11. 2018 18:57

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podívejte, takže vy mi chcete říct, že do teď chyběli tisíce prodejců? Nebo že to do teď dělali muži, ti skončili na pracáku a najednou to dělají ženy? Máte pocit, že je tolik nových výrobců, co by potřebovali nové a nové obchodníky? Ne, za tímhle nárůstem stojí především online marketing, často na sociálních sítích, různé akce "pracuj z domu a vydělej si jako já na vilu na kanárech" a další podobné kraviny. Hodně živnosťáků si zakládají také holky co se na FB líčí, protože je k tomu nutí adsense.

  A jestli mi zde chcete pomocí úzkého vzorku možná stovek prodejců, co dělají na profesionální úrovni tvrdit, že tenhle nárůst vydělává statisíce, tak se vraťte na zem. Klidně bych se s vámi vsadil, že většina těch "nových" žen bude mít další rok na daňovém přiznání suché z nosu a to mi zrovna k té vaší pohádce o nadnárodních firmách nesedí.

  Mě by celkem zajímalo v čem podnikáte vy, protože jeden z nás je poměrně hodně mimo. Já podnikám celkem dlouho a klienty i známé mám napříč spektrem i v politice, takže buď je moje sociální bublina totálně mimo, což nevylučuji a nebo vy žijete v nějakém snu.

  PS. tržby dvou třetiny živnostníků nepřesahují dlouhodobě 500tis :)

 • 7. 11. 2018 23:23

  MM (neregistrovaný) 159.253.233.---

  Nechci, vznikají ale nejen pro ženy podnikatelky jiné formy možného podnikání, obchod byl pouze příkladem ( ten já tak trochu znám, dělal jsem obchod 6 let v B2B pro jednu z největších firem v ČR - přesto ale, nejsem profesí obchodník ) , máme tu sociální služby, hlídání dětí, domácí péči, služby personalistiky ( vyhledávání zaměstnanců ), tzv. nová média ( psaní článků, FB aplikace ) služby sdílené ekonomiky ( zprostředkování půjček pro zonky ) Air BnB - krátkodobé pronájmy, těžby kryptoměn, služby cvičení ve fitness, rehabilitace a masáže, zdravá výživa, zakládání bio farem, plavání u dětí předškolního věku, výuka jazyků, vzdělávací kurzy, doučování, překladatelská činnost, umělecká činnost ( malování, výtvarné práce ), atd..

  mohl bych asi pokračovat, ale jednak již nevím a jednak mne to už nebaví :D

  Víte, opět zcela nechápete, že dnešní podnikání a mnohé podnikatelky podnikají někdy tak trochu z donucení ( nemají školky, potřebují sladit rodinu a práci ), někdy prostě mají pouze plné zuby klasické práce ( já mít za šéfa vás, co zůstal myšlením v pravěku, taky bych šel raději podnikat ), pro některé je to pouze při výdělek, některé si třeba podnikáním plní sny, ...

  víte, ne každá žena, potřebuje vydělávat 150 tis. / měsíčně jako profi obchodnice :-), měsíčně, má li současně pracujícího partnera, nemusí být vůbec ale vůbec problém pokud její příjmy nepřesahují ročně 500 tis., ( což je kolik ?? cca 40 tis měsíčně ) nemusí mít ani 30 tis. měsíčně, proč ?? na zaplacení SP a ZP ( cca 5-7 tis. měsíčně ) má bez problému, pokud si dá %-ní paušál, žádné extra daně z příjmu neplatí, a pokud má nějakých 20 -25 tis. pro sebe, tak v čem je problém ? má vlastně tolik, kolik si 80% žen odnáší čistého ze zaměstnání po mi mi hodinové ( leckde ) buzerace a poslouchání buď 25 -ti letých manažerů,kterým sice ještě nedorostlo ochlupení ale chytrosti mají na rozdávání, nebo naopak postaršího seladona vašeho ražení, pro které jsou blbky.

  na jejich místě bych také uvažoval o podnikání, možná bych i emigroval, hlavně kdybych se něčeho takového zbavil.

  a finále mého příspěvku, já podnikám trochu tam a trochu onde, až se omluvíte podnikatelkám za blbky a pokud mne hezky poprosíte, možná vám napíšu v čem že to já vlastně podnikám :D

 • 8. 11. 2018 8:27

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podívejte, vy furt nechápete podstatu toho mého příspěvku. Ta není a nebyla o tom, že všechny podnikatelky jsou blbky, pouze o tom, že velká část podnikatelek, nebo oni to podnikatelky nejsou, prostě živnostniček jsou jen takové páté kola u vozu co mají živnost jen proto, že jím to ten či ten projekt vlastně nakázal.

  Rozdíl mezi podnikatelem a tím dalším je v tom, že podnikatel má první živnost/podnikání a až potom práci, ale blbka nebo zaměstnanec má první práci, až pak řeší jak se to vlastně dělá systémově. A to je právě ono na co já narážím velmi často. Jsou samozřejmě ženy, co podnikají více či méně úspěšně, jedna moje bývalá, nebo i moje matka. Ale stejně jako dost velká část můžu nejsou žádní podnikatelé, ale taky svým způsobem jen trubky co si na ně hrají, tak u žen, kde právě je docela velké procento těch vašich skupin a já, protože mé služby spousta podnikatelů potřebuje hlavně na začátku právě s těmi novými dost často komunikuji a bohužel, je to bída.

  Vy furt nechápete, že evidentně máme oba malinko jinou pracovní skupinu, mě ještě nebylo 30 takže já právě velmi často narážím na mladé podnikatele a z té podstaty se mi chce zvracet, protože sám jsem začal podnikat v 15 na živnost někoho dalšího a tak určitá generace lidí, co si říká podnikatele vyrůstá se mnou a postupně stahuje další a další. Ale to nejhorší co okolo sebe vidím je to enormní množství mamin na mateřské, co zakládá živnosti jen aby "zázračně" zbohatli z domu. Možná když bych v pubertě nevymetal tolik ženy, tak bych jich dnes neznal tolik abych měl tak velký vzorek a možná bych si podle těch pár úspěšných podnikatelek myslel to co vy, ale bohužel situace je taková, že já v životě poznal jen procenta žen podnikatelek co se za podnikatelky dali považovat, těch si vážím ale z té podstaty nemohu říct, že by ten zbytek nebyli blbky. A to že je to žena na mateřské nijak nevylučuje, že je to blbka. Četl jste někdy ty jejich časopisy, zavítal někdy na ty jejich fora? Doporučuji, je to celkem solidní mozkový klystýr.

  U mladých podnikatelů to není jiné, tam v mé bublině dominují přeprodejci pojištění, to je taky příběh vedle příběhu.

 • 8. 11. 2018 9:10

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  takže jste mladý človíček s obyčejným ŽL pravděpodobně volná živnost - na to potřebuje jen 3 věci být plnoletý, beztrestný a svéprávný - takže to vaše "poradenství" dají na živnostenském každému
  a co rozhodně nepodnikal od 15 - ti protože na vydání ŽL je potřeba být plnoletý, možná jste dělal poskoka na brigádách, ale o žádné podnikání nemohlo jít

  rozdíl u podnikatelů vůbec neřešte, na to nemáte ani kvalifikaci ani dostatečnou kapacitu a nehodnoťte ani podnikání žen na mateřské, to je jejich věc, podnikání je na vlastní odpovědnost a riziko. A riziko v podnikání je vždy velké, že mnozí končí není nic neobvyklého - je to jejich věcí.

  Dámské časopisy já nečtu.

  Píše se, zeny nebyly blbky ( chtělo to v pubertě spíše vymetat ČJ :-)

  Pokud se vám chce často zvracet z mladé generace podnikatelů, asi by jste potřeboval ( a já bych se vás klidně ujal ) trošku naučit slušnějšímu vystupování, možná i za cenu starých dobrých výchovných metod, možná by jste rychleji dospěl, myslel jsem si, že píše spíše trouba, ale že píše mladý trouba, to ne.

 • 8. 11. 2018 12:10

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  Tak vy si myslíte, že k provozování volné živnosti potřebujete jen ty 3 věci...já jen tedy dodám, že je třeba splňovat ještě 2 věci - mít drzou hubu a nadlimitní sebevědomí - ovšem pak je řada oborů, kde se bez řádného vzdělání, vědomostí a praxe neobejdete - a jedná se také o živnosti volné.

  Ovšem pokud se slušného vystupování týká - to jste mě hodně pobavil - to myslíte vážně, že byste chtěl někomu udělovat lekci slušného vystupování? Já to trochu upravím - mohl byste klidně udělovat lekce slušně arogantního vystupování - přečtěte si ty své příspěvky, to je jedna impertinence za druhou.
  V tomto případě můžete mít znalosti a nepochybuju, že je máte, ale když to podáte takto, budete vypadat jako arogantní blb.
  Kdyby se mnou v reálu někdo takto jednal, měl by velký problém odejít po svých...
  Jsme v diskuzi a chápu, že člověku ledacos uklouzne - nejsem výjimka. Ale chtít někoho po tom všem školit ve slušném vystupování... : D : D : D

 • 8. 11. 2018 12:39

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  na hrubý pytel hrubá záplata, navíc jako kus hovězího vás nazval prvně jiný či jiná : Nezoufejte, ono je to asi tak, jak říkala moje babička: Volovi nevysvětlíš, že na něm roste hovězí. A stejně tak není možné něco vysvětlit řadě diskutujících.

  takže já pouze vyjadřuji souhlas

 • 8. 11. 2018 13:02

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  aha takže další obránkyně z lidu toho chlapce "motýla " ..., co hned v prvním příspěvku označil podnikatelky za BLBKY, a od toho pokračuje celé vlákno. No pokud vám to jako ženě nevadí vaše věc, ale jistě je dost podnikatelek kterým označení blbka slušné nepřijde.

 • 8. 11. 2018 13:16

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  To bude asi tím, že chápu, koho tím myslel a s tím se dá za jistých okolností i souhlasit. Pokud to ženy berou jinak, je to jejich problém, ale dotknout se to může jen takové, co se tak cítí a v tom případě asi ví proč...
  Na rozdíl od vás umím přiznat chybu - vy se jen neškodně a zbytečně vztekáte.

 • 8. 11. 2018 13:24

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  a kdo jste, že určujete podnikatelkám co a jak mají brát Aster ? - a co se které může či nemůže dotknout ? jste jejich tisková mluvčí ? zatím jste žádnou chybu nikde ani jedním slovem nepřiznala, pouze nám tu určujete, co kdo může a nemůže a čí co je a není problém.
  Já se nevztekám, to mě absolutně neznáte, nějaká no name diskuse, která je již zcela mimo téma článku, prosím vás, vraťte se do reálu na zem

 • 8. 11. 2018 14:17

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  Nepodsouvejte mi něco, co nedělám - jste možná dobrý manipulátor, ale na mně to nefunguje. Nejste náhodou žena, která se tu vydává za muže? Tak nějak by se totiž žena čertila...
  Mimochodem - ani vy nemáte právo určovat, kdo a co tady bude psát - takže se už uklidněte.

 • 8. 11. 2018 12:17

  :) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jenom pár osobních poznámek
  1. stáří není zásluha, ani záruka moudrosti,
  2. když už poučujete o gramatice, tak "by jste" si měl si měl dát pozor na vlastní projev,
  3. že zrovna vy byste byl schopný někoho vést ke slušnému chování, to je dost úsměvná představa.

 • 8. 11. 2018 12:48

  MM (neregistrovaný) ---.210.broadband2.iol.cz

  ale neobtěžujte mne, další neregistrovaný důchodce, co vylezl, tuším z pod článku o Agrofertu ( tam jste mi psal také nesmyslné dojmy ) a korunových dluhopisech, obránce hovězího, já píšu z mobilu z auta a odpovídám na x krát více příspěvků, pokud mám překlep, chybějící čárku či háček tak prostě mám. Já nejsem v důchodu a nemám nekonečně mnoho času na vás.

 • 8. 11. 2018 13:21

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  S takovým přístupem se toho důchodu ani nemusíte dožít - buď skončíte někde s autem ve svodidlech, nebo vám praskne žilka na nevhodném místě, anebo vám někdo vysvětlí svůj názor na vás poněkud pádnějším způsobem...

 • 8. 11. 2018 13:26

  MM (neregistrovaný) ---.210.broadband2.iol.cz

  nebojte se o mě Aster....

  ( já mám pro strach uděláno )

 • 8. 11. 2018 14:23

  :) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Aha, pana vševědoucího nadčlověka moje výzva k sebereflexi obtěžuje...
  No nezbývá mi, než spáchat rituální sebevraždu. Co takhle, kdybych se vyšplhal na vaše EGO a vrhl se z něho střemhlav na vaše IQ ?

 • 8. 11. 2018 15:30

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  : D : D : D
  To nedělejte - hrozí vám těžký úraz! Pády z takové výšky nemají dobré následky : )

 • 8. 11. 2018 13:01

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No podívejte, stejně jako auto jezdí na benzín/naftu, nikoliv na řidičák, tak podnikání funguje na lidech, nikoliv na tom, zda máte ŽL na vlastní jméno, já konkretně prostě fakturoval práce na kamaráda, protože ano do 18 by bylo těžké sehnat živnost, protože bych první musel získat svéprávnost, i když jsem žil sám v hlavním městě odkud se rodina v mých 7 letech odstěhovala já se tam vrátil pak sám dochodit základku a střední, tak pro mě bylo pohodlnější si vše podepisovat a když se jím něco nezdálo, tak zavolali otci a ten to potvrdil, ale chápu, že pro vás, co jste možná cucal mamčino mlíčko do 30ti jak je v tomhle státě běžné tohle je k nepochopení.

  A já na to řekl bych mám stejnou kvalifikaci jako vy, jsem také arogantní zm*rd, ostatně kdybych nebyl tak nejsem, tam kde jsem. Ale na rozdíl od vás nežiji v nějaké omezené bublině ale za tu dobu jsem si očuchal celkem dost profesí, seznámil se nebo spolupracoval s hromadou drobných živnostníků či jiných druhů výdělků a ne, já nemohu říct, že by české podnikání nějak vzkvétalo, vidím jak často totiž moji obchodní partneři, se kterými já spotřebuji někdy přes 10 let mění různé partnery, protože prostě nefungují tak jak by se očekávalo a jsou to právě často mladí podnikatelé. O osobních věcech, kdy občas potřebuji nějaké svč použít na svých nemovitostech nemluvě, postupem času jsem si začal dost věcí dělat sám, protože sehnat slušného řemeslníka začala být celkem utopie, často chtějí nepřiměřené peníze kvalitě práce a o spolehlivosti nemluvě. Takže jsem se vlastně naučil už i většinu řemesel a to ne, protože bych chtěl ale protože jsem postupem často přestal mít nervy na ty náplavy co přišli jen rýžovat a nebo se mi nechtělo čekat měsíce, na ty kvalitní.

  Co se mojí češtiny týče, tu já opravdu neumím, já do školy příliš nechodil, neměl jsem čas a chodil jsem tam pouze na odborné předměty.

  Fakt je prostě ten, že netuším kde žijete, ale nám se zde koncentruje odpad a už se to projevuje i na volbách. Možná žijete někde v Liberci, kde mám pocit že ženský podnikat umí, znám tam pár lidí a polovina těch holek tam podniká, asi nějaké sluneční erupce pod Ještědem. Ale to na co narážím u nás je jeden agent s teplou vodou vedle druhého, o nekvalitě realitních makléřů budete asi taky pochybovat, zrovna se dvě nemovitosti vedle té kterou aktuálně rekonstruuji prodávají, už jsem se potkal se 7 mlékařkami, šest z nich mě otravovalo protože by rádi něco co mám já a tak jsem to s nimi musel probíral, krom toho že nalžou klientům totální bludy, tak jsou totálně mimo i co do problematiky co tam je. No asi ty vaše úspěšný ženy, fakt bych chtěl žít ve vašem světě, možná bych nemusel dělat práci která se mi nevyplatí abych jí měl udělanou pořádně a včas.

 • 8. 11. 2018 13:06

  MM (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  proti vám já osobně nic nemám, ale označování žen podnikatelek paušálně za blbky, mne chladným nenechává

 • 8. 11. 2018 13:18

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tady nejde o paušální označení, tady jde o to, že se dá důvodně předpokládat, že velké možností registrovaných živností jsou díky momentální situaci především na online trhu a trhu s agenty s teplou vodou právě tímto důsledkem. Tohle by dokonale mohlo rozseknout především GFŘ, kdyby totiž ukázalo nějakou statistiku ve smyslu. Délka podnikání - kraj - pohlaví - průměrný zisk ukáže se nám, celkem bídný obraz. Od doby co je kozel zahradníkem (hrabiš) to jde s podnikáním od desíti k pěti.

  Zatím co na menších městech asi podnikají ženy opravdu jako podnikatelky, třeba obchody jako moje máti, nebo něco tvoří, tak u nás jsou ženy fakt většinou agenty s teplou vodou a to je holý fakt z mých empirických zkušeností. Nevylučuje to váš názor, ale ani váš nevylučuje, že většina těch na které narazím do kategorie blbky spadají, takže zatím co vy předpokládáte, že máte kolem sebe elito národa a možná máte, tak předpokládáte, že stejně telená tráva je všude, tak já ze své zkušenosti předpokládám blbky a nevěřím, že by to procentuálně zásadně neodpovídalo celorepublikovému průměru.

 • 7. 11. 2018 9:28

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Takže vy ze mě děláte blbce, ale přitom mi zde popíšete MLM marketing? Jste vy normální?

  1) účetní uznávám ale tohle nárůst dle mých zkušeností až tak není, navíc dle voleb většina národa počítat neumí
  2) nesetkal jsem se s prodejem léků, asi nejsem cílovka a nemám pocit, že tohle je mainstream

  To o čem mluvím je ale právě
  a) prodej kosmetiky, předražený a že by o tom něco věděli? To jako vážně? Přečtou si manuál a mají za cíl prodat tu značku aby měli jídlo a plivou negativa na druhé značky, prostě jejich je nejlepší a nakonec člověk zjistí, že je to jen trochu jiná indulona
  b) pojišťováci, je jich jako hub po dešti, opět je to takový provizní systém, dělá to každý kdo má do prdele díru
  c) poslední dobou se setkávám s prodejem cukrovinek, dříve to byli domácí "koncentráty" už si nevzpomenu jak se to jmenovalo, jen vím, že mezi sociální skupinou to furt frčí i když to ve své podstatě je předražený "aro" kdo zná ví.

  A říkat někomu, kdo převážně po internetu přeprodává z principu něco jako hrnce podnikatelé či podnikatelky je urážka podnikatelů a podnikatelek, kteří zaplňují díru na trhu a tím podnikají. Tihle "pře-prodejci" většinou nic nezaplňují, jsme země s největším počtem eshopů na osobu v Evropě, takže tyhle "pokoutné" prodejce, co vám budou cpát avon s vysohorskou přirážkou opravdu uctívat nemusíme. A ve svém okolí jsem měl několik žen, co se za život k něčemu takovému nachomýtlo, já byl velmi zvědavý jak to funguje a po tom, co jsem s nimi probral ekonomickou stránku věci toho všechny nechali, i z toho se ale dá snadno říct, že na mém vzorku počítat ty ženy neuměli, pouze jím ten náborář vymyl hlavu jak zbohatnou.

  Já neříkám, že ty matky co jsou doma to nesmí dělat, ale prosím neříkat, že se podnikání daří, pokud jsou tyhle MLM podnikáním, tak podnikatelka je pak i šwarc systém uklízečka v jednom státním podniku. I když je reálný zaměstnanec na ŽL, no asi úspěšná podnikatelka dle vašich měřítek :D

 • 7. 11. 2018 12:02

  MM (neregistrovaný) ---.210.broadband2.iol.cz

  7 bez mozků ????

  prosím vás plácáte neskutečné nesmysly, neskutečné, vůbec nevíte co MLM : multi-level marketing (MLM). Tato marketingová strategie, je založena na tom, že prodejci (distributoři) nejsou odměňováni pouze za výrobky, které osobně prodají, ale získávají i podíl z prodejů uskutečněných jinými prodejci, které do systému přivedli. Je to pyramidová forma prodeje, kterou vymyslel jeden finančník v USA a je založena ne na obchodu ale na neustálém shánění nových a nových zástupců, kdy oni platí ze svého těm, co mají nad sebou a tak pořád až na vrchol pyramidy.
  Když děláte pro banku ( nabízíte úvěry, hypotéky, finanční produkty, investiční nástroje ) , nebo prodáváte jako ZO produkty léků do lékáren ( léčiva, vakcíny na chřipky, obvazy a léky pro děti prdelek proti horečce ) , neděláte žádné MLM protože úkolem je pouze prodat produkt či službu dané FIRMY, nemáte ŽÁDNÉ peníze ani provize z toho že přivedete DALŠÍ obchodní zástupce, dokonce je to zakázáno, obdobně jako D2D prodej.
  Prosím Vás pane hovězí, obchod musí mít každý výrobce či distributor, je jedno zda banka nebo stavební velkoobchod co prodává prkna a cihly, nakoupit zboží je jedna věc a druhá věc - a mnohem důležitější je zboží či službu PRODAT. K čemu vám je 100 milionů ve zboží na skladě když neprodáte ani za 1 Kč. ?? K vyhlášení bankrotu. K čemu vám je pane bezmozku, když máte jako banka 100 milionů aktiv ( peněz ) na obchodování ( půjčování ) když nemáte žádné bankovní poradce ( obchodníky) kteří dokáží vaši hypotéku či úvěr dostat ke klientům ? - k ničemu zbankrotujete. Obchod je nejsložitější a jeden z nejlépe placených aktivit a běžně se dělá pomocí obchodních zástupců ( protože dobrý obchodník co umí produkt či službu prodat a umí si vybudovat vlastní klientské - ALE klientské ( pro vás pomaleji zákaznické ) portfolio vám ani nepůjde na PP ale chce dělat na IČ protože mu provizní systém z prodeje vyhovuje a má NEOMEZENÝ strop výdělku, jeden měsíc si vydělá 30 tis. druhý třeba 150 tis - prostě tolik kolik sám zobchoduje. Jste opravdu kus hovězího a ještě melete nesmyslné kydy.

 • 7. 11. 2018 22:41

  MM (neregistrovaný) 159.253.233.---

  ne, jen nebudu odpovídat na stejný nesmysl 2x, na co mám ztrácet svůj čas ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).