Hlavní navigace

Rekreační zařízení, která postihlo zrušení škol v přírodě, dostanou dotace

18. 11. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Vláda před několika dny schválila nový dotační program COVID – Školy v přírodě, který je určený pro rekreační zařízení postižené výpadkem dětských zájezdů.

Výše podpory bude činit max. 27 % z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů v období mimořádného opatření 25. 5. – 29. 6. 2020. O dotaci půjde žádat, jakmile ministerstvo pro místní rozvoj vypíše výzvu.

Nová dotace pro rekreační zařízení

Rekreační zařízení, která postihlo zrušení dětských zájezdů z června letošního roku, získají dotace, rozhodla před několika dny vláda. Podpora bude vyplácena na základě doložených skutečně nasmlouvaných pobytů, tedy na základě doložených smluv nebo objednávek. Výše podpory bude činit max. 27 % z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů v období mimořádného opatření 25. 5. – 29. 6. 2020. Celkem je na program vyhrazeno 65 milionů Kč.

Podle našich propočtů se letos nedostalo na školy v přírodě asi 100 tisíc dětí z obvyklých 220 tisíc. To představuje nezanedbatelný výpadek příjmů u mnoha rekreačních zařízení, která jsou pro děti speciálně přizpůsobena a vybavena, komentovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Dotační program COVID – Školy v přírodě poběží od listopadu 2020 do června 2021. Podpora je určena pro provozovatele ubytovacího zařízení na území ČR, který poskytuje ubytovací služby na základě živnostenského oprávnění na ubytovací služby nebo hostinské služby. Zároveň se musí jednat o ubytovací zařízení dle vyhlášky o obecných požadavcích na využívání území, respektive zařízení zkolaudovaná jako ubytovací zařízení podle stavebních právních předpisů platných v době kolaudace.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz ➡️ Sledujte Dana na Twitteru @danmoravek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).