Hlavní navigace

Názor k článku Řemeslo versus učení. Neztrácí vysokoškolské vzdělání svou váhu? od anonym - Dokud bude řemeslo méně prestižní než vš obory,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2012 23:42

  anonym (neregistrovaný) ---.cbcnet.cz

  Dokud bude řemeslo méně prestižní než vš obory, tak v současném systému se budou řemeslníky stávat jen méně inteligentní jedinci. Prostě proto, že je rodiče dětí udělají vše proto, aby ty studovaly něco pořádného. A pokud snad někdo "osvícený" své dítě zapíše na řemeslo, jen mu ublíží kolektivem imbecilů.

  Takže změnit je třeba systém. Třeba takto:

  "Ještě efektivnějším řešením by bylo vydělit univerzální vzdělání z učňáků a nechat fungovat paralelně jak učňáky, tak střední školy. A každý student by se povinně musel zapsat na učňovský obor a volitelně na střední školu zakončenou maturitou. Na učňovských školách by se pak vyučovaly jen okleštěné oborové předměty v minimální míře nezbytné pro vykonávání daného oboru. Takto zefektivněné učňovské školství by zároveň mělo provádět rekvalifikace pro dlouhodobě nezaměstnané namísto předražených rekvalifikačních agentur, které slouží spíše k tunelování veřejných financí než zvyšování kvalifikace svých klientů."

  3. 10. 2012 23:53 redakčně upravil Admin Podnikatel.cz, důvod: Nepovolený odkaz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).