Hlavní navigace

Replay to El Paso: Fiesta v mexickém stylu

25. 10. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 457853
Narazit na mexickou restauraci není ve větších městech žádný problém. Ne každá dokáže navodit tu pravou atmosféru mexické fiesty s kaktusy v pozadí. Gurmán ale jednu takovou našel v Ústí nad Labem.

Restaurace: Replay to El Paso

Lokace: Ostrčilova 15/983, Ústí nad Labem – Klíše

Typ: mexická kuchyně

Replay to El Paso je vyhledávanou mexickou restaurací, proto je skoro nutností si zde místa rezervovat. Mezi návštěvníky se kromě spokojených rodinek prolínají i studenti, kteří sem s oblibou míří za vyhlášenou mexickou polévkou v rozpečeném chlebu. Ani já jsem nebyla za dob svých studií výjimkou.


gurmán - mexiko 5
Foto: Archiv restaurace

Objednávka

  • Tortilla Bis (69 Kč)
  • 150 g Pepe Lopez (210 Kč)
  • 200 g Grilovaná zelenina (49 Kč)
  • 130 g Choze (139 Kč)
  • 3 ks Bramborové placky (29 Kč)
  • 0,2 l minerální voda (19 Kč)

Předkrm Tortilla Bis se skládá z dvou tortilových placek z tenkého jemného těsta, které jsou plněné teplým rozehřátým smetanovým sýrem s bylinkami. Jídlo nám zachutnalo, ale kvůli jeho jemnosti bych ho doporučovala spíše těm, kteří si nepotrpí na výrazně ochucené pokrmy. Na fotografii je jen polovina porce.

Gurmán - mexiko 1

Jídlo, které se v originálně vyvedeném jídelním lístku skrývá pod názvem Pepe Lopez, nenechá nikoho na pochybách, že volba byla správná. Host si doslova smlsne na jemném nízkém steaku z hovězí svíčkové. Maso je pokryté malými žampionky zapečenými sýrem. Krmě je politá skvělou smetanovou omáčkou a oblohu tvoří čerstvá zelenina. Jako přílohu jsem zvolila grilovanou zeleninu, která svou obří porcí téměř přetéká ze samostatného talíře. Zelenina nebyla ani syrová ani spálená, s bylinkovým máslem tvořila výbornou kombinaci.

gurmán - mexiko 4
gurmán - mexiko 3

Pokrm Choze tvoří vepřová panenka, jejíž maso je šťavnaté a měkké, krájená na nudličky. Chuť patřičně doplňuje pórek a paprika, to vše zalité smetanovo – česnekovou omáčkou, která má výraznou chuť, ale nepálí. K pokrmu doporučuji vybrat jako přílohu bramborové placky. Jídlo je lehčí, takže z restaurace budete odcházet stejně svěžím krokem, jakým jste přišli.

gurmán - mexiko 2

Trestuhodné by bylo také opomenout vyhlášenou mexickou mírně pálivou polévku, která se podává v malém kulatém vydlabaném a zapečeném chlebu s krásně křupavou kůrkou. Jídelní lístek dále nabízí typické tortillas, saláty, výběr z tex mex nabídky, pštrosí maso, grilovaná žebra, mořské speciality a přehršel nápaditých příloh.

Vyzkoušeno: Co podnikatelům může restaurace nabídnout?

Parkování: ano
Příjem platebních karet: ano
WiFi: ano

Replay dokazuje, že kromě dobrého jídla záleží i na okolí

Prostředí restaurantu je velice útulné a propracovaně stylové. Ačkoliv je do restaurace vidět skleněnou stěnou, má host dojem jakési komornější atmosféry, kterou podporuje bohatá výzdoba a dřevěné obložení. Místo je vhodné i pro soukromé oslavy například i díky milé a ochotné obsluze.

školení červen 22 - tip do článku


gurmán - mexiko 7
Foto: archiv restaurace

Restaurace svá jídla i dováží. Za rozvoz po městě nebudete platit nic, do lokalit, které jsou vzdálenější pěti kilometrů, budete mít rozvoz bezplatný při objednávce nad 300 korun.

Anketa

Jakou preferujete kuchyni?

Hodnocení

Za Gurmána udělujeme restauraci pět hvězdiček, protože nabízí požitek z dobrého a nepředraženého jídla, příjemnou obsluhu a příjemné prostředí, které je vhodné pro obchodní schůzku i přátelské posezení.

Gurmán - hodnocení 5
Pět hvězdiček – maximální počet hvězdiček, který mohou hodnotitelé udělit. Vyjadřuje, že restauraci/kavárně nelze s ohledem na její kategorii nic zásadnějšího vytknout.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).