Hlavní navigace

Restaurace nemusí zavírat, stačí nabízet jídlo s sebou nebo využít rozvozu

16. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Restaurace, bistra, kavárny a podobná zařízení jsou nyní zavřené a bude to tak i v následujících několika dnech.

Tato situace však neznamená, že by si lidé museli odepřít jídla nebo nápoje ze svých oblíbených podniků. Pokud mají dané restaurace otevřeno, můžete si od nich jídlo nebo kávu vzít s sebou nebo využít rozvozů jídla.  

Restaurace budou fungovat, jen v jiném režimu

Ve společnosti Storyous dodávající pokladní systémy tisícům gastroprovozoven intenzivně pracují na opatření, aby restaurace zůstaly otevřené alespoň v omezeném režimu a současná situace měla co nejmenší dopad na zdraví a zaměstnání lidí. CEO Storyous Igor Třeslín potvrdil, že co nejdříve bude k dispozici rozšíření pokladního systému pro objednávky jídla s sebou, aby tuto možnost mohly využívat i restaurace, které ji zatím nenabízely.  

Pracují také na zrychlené integraci s Wolt a Uber Eats, aby si lidé mohli v co nejvyšší míře objednávat z restaurací online, zaplatit kartou z domova a jídlo si v restauraci jenom vyzvednout nebo nechat dovézt kurýrem. Většina číšníků a personálu restaurace bude moct zůstat v nejbližších dnech doma. Toto opatření maximálně omezí mezilidský kontakt, a tak i možnost přenosu nákazy.

Věříme, že restauracím pomůžeme zachovat si alespoň částečné tržby. Už teď evidujeme velký zájem o systém objednání jídla s sebou ze strany restaurací a celý náš tým pracuje bez přestávky, aby všechny nové služby byly přístupné co nejdříve, dodává Igor Třeslín. 

Podrobnosti o vyhlášeném nouzovém stavu najdete zde: Vláda vyhlásila nouzový stav: Omezí se provoz restaurací, zavřou se sportoviště

Rozvoz Dáme jídlo pokračuje beze změny

Rozvoz Dáme jídlo zůstává v souladu s nejnovějším usnesením Vlády České republiky nepřerušen a aktuálně i nadále doručují pro více než 60 % populace ve 170 městech po celé ČR. Zároveň jsou připraveni přijmout nové restaurace, které do této doby služeb rozvozu nevyužívaly, a nabídnout jim možnosti platformy Dáme jídlo. Díky tomu mohou, stejně jako jejich stávající partnerské restaurace, nadále vařit a jejich provoz tak nemusí být přerušen. 

Společnost Dáme jídlo je také připravena zapojit se do zásobování dotčeného obyvatelstva, např. matek a rodin s dětmi, seniorů a dalších. Kromě standardního rozvozu jídla z restaurací jsme připraveni zapojit své kurýry například i do distribuce léků, hygienických a nutričních balíčků nebo potravin, popisuje Filip Fingl, výkonný ředitel Dáme jídlo

Zjistěte, kde je otevřeno

Společnost Storyous také tvoří od sobotního rána speciální mapu, na které můžete zjistit, zda má vaše oblíbená restaurace otevřeno. Podniků je zde přes sto a mapu pořád aktualizují.


Ukázka mapy #kdesenajim od Storyous

Pokud jste zde vaši oblíbenou restauraci, kavárnu nebo bistro nenašli, můžete napsat do chatu Storyous na Facebooku nebo ji označit v příspěvku na Instagramu hastagem #kdesenajim. Pokud restaurace nabízí v těchto dnech možnost vzít si jídlo s sebou, ve Storyous ji obratem do mapy přidají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).