Hlavní navigace

Řidičům se změní složení povinné výbavy

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Řidičům se na přelomu března a dubna pravděpodobně změní složení povinné výbavy automobilu. Část z nich již nebude muset vozit rezervní kolo, povinnou se naopak stane reflexní vesta a formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Vyhláška má za cíl zvýšit bezpečnost silničního provozu a přitom co nejméně zatěžovat řidiče.

Ministerstvo dopravy se na přelomu března a dubna vydat novelu vyhlášky, která řidičům změní složení povinné výbavy automobilu. Rezervu tak nově nebude muset mít vozidlo, které bude vybaveno soupravou na opravu pneumatik. Nebude ji muset vozit ani řidič, který má k dispozici nepřetržitou asistenční službu pro opravu defektu. Povinně s sebou naopak budou muset řidiči vozit reflexní vestu a formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Chceme přispět k větší bezpečnosti silničního provozu a přitom co nejméně zatěžovat řidiče, uvedl ministr Petr Bendl.

Vyhláška přinese změnu i pro motocyklisty. Ti nebudou povinni vozit s sebou náhradní žárovky a nářadí k jejich výměně. Podle Bendla je tato záležitost otázkou zodpovědnosti každého řidiče motocyklu. Nesvítící motocykl prostě na silnici nesmí, uvedl. Změn se dočká i lékárnička.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).