Hlavní navigace

Rodinný rozpočet v Čechách řídí muži

25. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle průzkumu, který zveřejnila GE Money Bank, v České republice rodinný rozpočet řídí muži. Pouze ve čtyřech případech z deseti má na starosti společné peníze žena. Naopak je tomu například v Rusku, kde z 80 % „drží kasu“ něžné pohlaví. Průzkum se dotazoval respondentů z Čech, Maďarska, Polska, Rumunska, Lotyšska a Ruska.

Skoro třetina žen před svými manželi tají, co si koupila. V Čechách mají ženy pod kontrolou společné peníze pouze ve čtyřech z deseti případů. V Rusku je to naopak takřka jejich výsadou. To jsou některé z výsledků, které přinesl průzkum zveřejněný GE Money Bank. Zjistil také, že stejný rozpor mezi Ruskem a Českem převládá u rozhodnutí, kam jet na rodinnou dovolenou. České ženy jsou, pokud se financí týče, ze všech sledovaných národů nejsubmisivnější. Alespoň to o sobě tvrdí. Nejméně často prý kontrolují rodinný rozpočet a o tom, co se koupí do domácnosti, nerozhodují samy. V tomto v ČR jasně dominují muži, uvedla Monika Kubovcová, ředitelka produktů retailového bankovnictví GE Money Bank.

Na obranu Češek je ale nutné dodat, že peníze pro ně většinou při výběru partnera nehrají roli, na rozdíl od Maďarek, Rusek či Polek, jež peníze přitahují v každém druhém případě. Ženy často také tají své nové nákupy a když už je oznámí, většinou alespoň neuvedou správnou cenu. Až třikrát častěji než muži se ale pak snaží optimalizovat rodinný rozpočet možnou minimalizací ostatních nákladů. Čtěte více: Češi umí dobře spravovat své peníze

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).