Hlavní navigace

Rozhodování o českém rozpočtu nenáleží Bruselu

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle premiéra nemá o českém rozpočtu rozhodovat Brusel. V měsíci září se v Bruselu koná jednání Rady EU. Hlavním tématem bude rozpočtová disciplína, dodržování Paktu stability a růstu a nastavení tzv. evropského semestru, tedy předběžném posuzování návrhů národních rozpočtů Evropskou komisí a Radou EU vždy na jaře daného roku. Nepřekročitelné je ovšem rozdělení pravomocí členských států s Evropskou unií. Rozpočty musí zůstat suverény, sdělil dnes premiér Petr Nečas.

Podle premiéra je třeba dobře nastavit sankce pro členské státy Evropské unie, tak aby dodržovaly finanční mantinely a nezadlužovaly se. Řecký scénář by se v budoucnu již neměl opakovat. Vláda ČR je toho názoru, že sankční mechanismy mají být spouštěny automaticky, aby byl rovný přístup a podmínky pro všechny. Sankce nemají být pouze symbolického charakteru, mají být vymahatelné a bolestivé. Pokud je nebolestivá, je nevymahatelná a neúčinná, řekl Senátu Petr Nečas.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).