Hlavní navigace

Rozpočet na rok 2013 vláda zatím neschválila, ale omezila prodej alkoholu

12. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda dnes přednostně řešila pančovaný alkohol. Rozpočet na příští rok zatím neschválila.

Vláda dnes na svém zasedání podle premiéra Petra Nečase prioritně projednávala agendu související s otravami pančovaným alkoholem. Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes také vyhlásil zákaz prodeje alkoholu nad 30 objemových procent ve stáncích a jiných mobilních provozovnách, který vláda přijala jako mimořádné opatření – za porušení zákazu hrozí pokuty, zavření provozovny a může být kvalifikováno i jako trestný čin. Pokud to bude nezbytné, zasedne vláda i mimořádně, řekl premiér na brífinku po jednání vlády. Podle Hegera je vláda připravena v případě potřeby zákaz rozšířit na další typ provozoven.

Čtěte také: Výrobci lihovin: Za rozmachem pančovaného alkoholu stojí i vysoké daně

Rozpočet do konce září

Na programu jednání vlády byl mimo jiné i zákon o státním rozpočtu na rok 2013 a související rozpočty státních fondů – Státního fondu dopravní infrastruktury a Státního fondu rozvoje bydlení. Projednávání ale vláda přerušila a posunula na další jednání. Návrh rozpočtu však schválí do konce září a jakékoliv případné změny předloženého dokumentu budou podle Nečase maximálně kosmetické. I když v rozpočtu chybí například dostatečné prostředky na kofinancování projektů z evropských fondů – v případě nutnosti to však bude podle Nečase možné řešit v průběhu roku.

Dalšími body jednání vlády byly strategické dokumenty – Státní energetická koncepce ČR, Surovinová politika ČR a Státní politika životního prostředí 2012 – 2020. Vláda dnes sice začala tyto dokumenty projednávat, ale jednání také nedokončila, neboť mají podle Nečase delší časový dopad a jsou předmětem širší diskuse.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).