Hlavní navigace

Rozvoj finančních ředitelů je pro firmy klíčový

21. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Existuje vzájemný vztah mezi výkonností podniku a úsilím, jež společnosti vynakládají na systematický rozvoj a přípravu budoucích finančních ředitelů. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ernst & Young. Hospodářská krize roli finančních ředitelů ještě posílila. Pod málokterou funkcí se skrývá tak široké rozpětí činností, které ovlivňují budoucí vývoj a růst společnosti.

Od propuknutí finanční krize v roce 2008 význam finančního řízení, respektive pracovníků na postech finančních ředitelů a manažerů, výrazně vzrostl. Podílejí se nejen na růstu společnosti, ale i na jejím strategickém směřování. Musejí se vyrovnávat mimo jiné s rostoucí volatilitou finančních trhů, regulatorními požadavky, globalizací a tlakem na snižování nákladů, sděluje Petr Knap, partner oddělení podnikového poradenství Ernst & Young v České republice. Dodává, že ty nejlepší společnosti již neponechávají nic náhodě. K rozvoji vědomostí finančních ředitelů využívají propracovaný systém interních školení. Naopak firmy, které se systematickému rozvoji finančních manažerů nevěnují, by výše jmenované výzvy nemusely do budoucna zvládnout.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).