Hlavní navigace

Ruzyňské letiště chystá tendr na provozovatele taxislužby

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražské letiště vyzvalo s ohledem na blížící se tendr zájemce, kteří by chtěli provozovat na Ruzyni taxislužbu, ke společnému jednání. Poté by Letiště Praha mělo stanovit základní podmínky a parametry výběrového řízení. Na celé zakázce by měl spolupracovat také pražský magistrát a Městská policie hl. m. Prahy.

Cílem Letiště Praha je najít dva obchodní partnery, kteří zajistí kvalitní a spolehlivé provozování taxislužby, říká výkonná ředitelka Letiště Praha pro Neletecký obchod a centrální nákup Marta Guthová. Důvodem není nespokojenost se současnými provozovateli, ale skutečnost, že v roce 2010 dojde k vypršení stávajících smluv. K jednáním o nastavení podmínek výběrového řízení, která budou probíhat do konce srpna, byly formou inzerátu a direct mailu vyzvány všechny subjekty podnikající v oblasti osobní dopravy a taxislužby, dodala Guthová.

Základní podmínky případným provozovatelům přikazují, že dopravu na Letišti Praha musí zajišťovat minimálně 150 a maximálně 180 automobilů v kvalitě specifikované v podmínkách výběrového řízení. Vozy nesmějí být starší 4 let a musí být jednobarevně označeny. Řidiči taxislužby zase musí mít čistý trestní rejstřík, potvrzenou zkoušku z místopisu a komunikační znalost anglického jazyka. Samotný tendr pak proběhne na podzim.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).