Hlavní navigace

Rychlý internet podle MPO usnadní podnikání

8. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) otevřelo veřejnou diskuzi k tvorbě nové strategie v oblasti elektronických komunikací. Ta dostane název „Digitální Česko“ a má podpořit přístup Čechů k vysokorychlos­tnímu internetu tak, aby nikdo nebyl předem vyloučen z možnosti využívat služby elektronických komunikací.

V současné době, kdy je již prakticky nasycena poptávka po pevných a mobilních telefonních službách, mají největší význam právě datové služby, zejména pak vysokorychlostní přístup k internetu, říká ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

Nová strategie podle ministerstva průmyslu a obchodu usnadní mimo jiné podnikání v oblasti elektronických komunikací. Pro podporu budování infrastruktury pro elektronickou komunikaci je podle MPO klíčové upravit stávající právní předpisy. Ministerstvo průmyslu a obchodu se také ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem chystá připravit právní nástroj pro vytvoření databáze subjektů provozujících pevné bezdrátové sítě.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).