Hlavní navigace

Názory k článku S matematikou se trápí i ministerstvo financí. Změny #EET hájí chybnými výpočty

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2018 6:18

  podnikatel (neregistrovaný) 213.226.252.---

  Ministerstvo financí a finanční správa nikdy nepatřily mezi mé oblíbence, ale když se ohlédnu do minulosti, tak musím uznat, že vždycky pracovaly relativně odborně a člověk to prostě nějak přirozeně respektoval. To, co tam ale za poslední roky napáchalo trio Schillerová, Janeček a Babiš, to je neskutečná degradace, jakékoli zbytky důstojnosti těchto institucí jsou pryč, jakýkoli přirozený respekt je pryč, je to jedna velká ostuda, která funguje jen proto, že nad občanem a podnikatelem vládnou silou. Veškerá elektronizace namísto ulehčení práce akorát všem práci přidělává, v kolonkách různých hlášení se pořádně nevyznají ani na finančáku. Občas lituji i tyto pracovníky finančních úřadů, když se mi do telefonu omlouvají, že po mě zase něco chtějí, s jasným tónem hlasu, že je to sice nesmysl, ale systém to vyžaduje.

 • 1. 6. 2018 8:57

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  S předchozím příspěvkem lze souhlasit. Do roku 2014 existovala jak na Ministerstvu financí, tak i finanční správě jistá personální kontinuita, která však s nástupem Bureše do úřadu a s pomocí jeho věrných slouhů Žežulky, Hornochové a spol. byla totálně rozbourána. Jak Žežulka, který si dnes hraje na ombudsmana podnikatelů, tak i Hornochová, která dnes pracuje na státním zastupitelství, prováděli rozsáhlé čistky, které v mnohých případech měli jen punc osobní zášti a vyřizování si účtů. Všichni, kdo dnes chodí na Žežulkovy přednášky a poslouchají, jak on to myslel dobře a ty podvody bral trochu jinak, by se měli zeptat, proč například na finančním ředitelství tak aktivně rozbil sekci metodiky výkonu daní anebo proč odvolával jednotlivé ředitele FÚ, aniž by se ptal od navrhovatelů, proč se tak děje? A proč kvalitní lidi nebo zkušené praktiky nahrazoval svými konkubínami anebo rychlými známostmi. Zásluhou Hornochové byl zas na financích kompletně rozbit do té doby funkční odbor účetnictví a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Docela se bavíme nad tím, jak lidé, kteří Burešovi aktivně sloužili jako drábové a vyhodili mraky lidí, dnes naříkají, jak jim bylo ublíženo anebo jací jsou světci. To, že po nich přišel soudruh Janeček není nic překvapujícího - ostatně Žežulka mu barák vyčistil, dosadil tam své kádry a Janeček už svým způsobem přišel k hotovému, jen tam posadil pár svých kámošů anebo sobě loajálních lidí. To se ostatně děje po každých volbách a převzetí moci a koryt, jen je třeba si říc, že když se hněv obrátí proti katům, nejsou katové ještě schopni si přiznat, že to samé provedli před časem jiným a čekají od druhých politování a pochopení. V případě Žežulky, Hornochové a spol. to platí dvojnásob, protože kdo neznal Žežulku v dobách jeho slávy na finančním ředitelství a poté, co se stal zimním králem v podobě zástupce tohoto ředitelství, určitě by po jedné Žežulkově přednášce o daňových podvodech dnes nabyl možná dojem, že ten člověk vlastně jen plnil příkazy jako se dřív vymlouvali Němci v Norimberku. Obáváme se, že ze škod, které napáchal na finanční správě Žežulka, Janeček, popř. další se však už tato organizace bude jen těžko vzpamatovávat.

 • 13. 6. 2018 11:19

  PPP (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Víte, co mi u drtivé většiny kritiků vadí? Chybějící fakta. Všichni ví, jak je vše špatně, ale zapomínají dodat, jak by to mělo být dobře. Pouze se vezou na momentálně módní vlně. Tím se nechci zastávat MF.

 • 1. 6. 2018 12:46

  vsaska (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Statistiky a výstupy, které z finanční správy jdou jsou dlouhodobě zkreslené, vlastně od doby, kdy je Babiš s Janečkem začali používat pro obhajování politických záměrů. To není jen EET, i když kolem něj jsou chybné údaje a nesmyslné interpretace čísel nejviditelnější. Neznám to jen z finanční správy. Tak se děje vždy, když při "výzkumu" znáte "správný" výsledek dříve, než vůbec jakékoliv zpracování začne.

  Nevím jak pracuje finanční správa při rozdělovaní postů nahoře. Ve své práci jsem primárně v komunikaci se správci daní a některých je mě docela líto. Ač sami slušní, zodpovědní a komunikativní, sklízejí to co jim finanční správa nadrobila jako celek. Je to pro tento stát obrovská škoda, která se snad jednou bude dlouho a obtížně napravovat.
  Drobní živnostníci, pracující jako OSVČ jsou dnes už spíše šílenci. O kvalitního řemeslníka nezavadíte. Vracíme se do doby, kdy ti co umějí pracovat rukama se raději nechají zaměstnat ve skladu a to co jim fakt jde dělají po odpolednech a víkendech "bez papíru". Jestli byl tohle zámysl zákonodárce, tak potěš. A vymýšlení nějakých hranic... pitomost. Celý ten nástroj je chybný od počátku do konce. Finanční správa má a měla vždy nástroje k případnému doměření daně. Možná je dostatečně nevyužívala, o tom se přít nemohu, ale pakliže bylo třeba "přitvrdit" tak především nástroji, která stát měl.


  Drobná poznámka pro provozovatele serveru. Podmíněný souhlas se zpracováním osobních údajů, který stránka vyžaduje, je nezákonný.

 • 1. 6. 2018 14:26

  nevrlý Tonda (neregistrovaný) ---.234.broadband2.iol.cz

  Bohužel, český národ si za to může sám. Jen omezenec a dement totiž může věřit člověku, který sám zbohatl na nepravostech a dírách v zákonech a nyní ze sebe dělá spasitele. Zejména ti, co mají nějaký mindrák nebo potřebu dnes druhým ubližovat vzhlíží k agentu Burešovi jako ke svému spasiteli, který má napravit všechny opravdové či domnělé křivdy, které se tu staly. To, že jeho hlavním cílem není náprava křivd, nýbrž jen pouhé ovládnutí prostoru spoustě lidem s jednoduchým myšlením a návyky tak nějak nedochází a pokud jde o finanční správu - lidé, kteří tam pracují a je jim víc než 50 let všeobecně Burešovi fandí, nenávidí Kalouska a spol, protože jim rapidně přidal na platu, dal neomezenou moc a hlavně se nemusí nikomu zpovídat. Prostě tento národ za kus žvance, pár stovek nebo tisícovek navíc prodal i svoje svědomí a takových lidí mi fakt líto není ať už Kalousek je zloduch anebo ne.

 • 1. 6. 2018 14:59

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Trápí? Ale ne, jen účelově lže, jak to bylo zvykem před rokem 89.

 • 2. 6. 2018 0:00

  falšuje čapí hnízdo (neregistrovaný) ---.190.broadband5.iol.cz

  přece si tam musí vycucat z prstu takové údaje, aby vznikl dojem že celký tenhle buzerační nesmysl je ospravedlnitelný i tupým masým, který oproti vzdělané menšině určuje výsledek voleb

  už dávno je jasné, že svobodný a vzdělaný člověk by nikdy tento finanční fašismu zavedený estábáckým dotačním podvodníkem hlásající "všeci kradů" neposvětil..

  Nejde jen o finanční prodělečnost celé estrády a byrokratickou + finanční + časovou zátěž pro podnikatele nebo posilování udavačství

  A korunu tomu dávají "zákleky" a popotahování za nezaevidované tiktaky násobené 1000x vyšší pokutou

  mám v paměti, jak toho času Pilný říkal, že by chtěl, aby bylo normální, že si zákazník vezme účtenku...

 • 2. 6. 2018 0:43

  mxc (neregistrovaný) 93.99.200.---

  Pochopte, že Bureš chce ukázat, jak to umí a vybere na daních co nejvíce. Za cenu buzerace podnikatelů a v poslední době i fyzických osob. Sám má máslo na hlavě s jeho aktivitami.
  Novým podnikatelům dělají finanční úřady problémy při registraci jako plátci DPH, trvá to strašně dlouhou dobu, podnikatel přitom musí fakturovat, aby firma vůbec mohla fungovat, musí ihned platit odvody, pojištění, ale když mu Burešstapo neumožní být plátcem DPH, má to začínající podnikatel složité.
  To samé je případ, kdy neschopnost finančních úřadů dozorovat odvod DPH řeší tím, že obstaví účty podnikatele za to, že jeho spolupracující firma neodvede DPH. No kde to jsme ?
  Každý člověk narodící se v tomto státu se ihned stává dlužníkem tohoto systému.
  O dani z pořízení nemovitosti ani nemluvě, zlodějina největšího kalibru, člověk pořídí nemovitost z již zdaněných peněz /několikráte zdaněných/ a ještě musí odvést státu 4 procenta z pořizovací ceny.
  Mnoho podnikatelů například obchodujících z dovezenými stroji apod. už raději domluví obchod a zahraniční dodavatel pak vyfakturuje přímo českému zákazníkovi. Pak mu zisk nechá zahraniční dodavatel jako svému zaměstnanci, obchodnímu zástupci a ještě máte slušný důchod v zahraničí. Proč vytvářet DPH pro stát, když za zajištění obchodu, nainstalování zboží, držení záruky je nakonec podnikatel jen sprostý podezřelý, který se musí obhajovat před Burešstapem.

 • 2. 6. 2018 9:01

  Ivan (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dneska už všichni víme, že EET nepřineslo do státního rozpočtu nic. Výběr DPH pokulhává za hospodářským růstem. EET mělo ve skutečnosti přinést nemalý profit jedné nejmenované osobě, která se o jeho prosazení zasadila a to se zela určitě stalo. Provize z profitu z prodeje cca jednoho milionu registračních pokladen nakoupených v Číně za cca 1500,- Kč za kus a Čechách prodaných za průměrných 25000,- za kus je jistě obchod, který na párkách neuděláte, ani kdybyste se postavil na hlavu. A to nepočítám velkou pomoc O2, které to její skomírající byznys postavilo na nohy.
  To málo, co by na EET pomohlo podnikatelům bylo oproti Chorvatskému modelu vypuštěno. V Chorvatsku odpovídá za evidenci EET účtující zaměstnanec a v případě nevydání účtenky oprávněně popotahují jeho. Proto se Vám taky nestane, že byste na zmrlinu nedostali účet. Zato v Čechách odpovídá majitel, takže zaměstnanec nevydá účtenku, shrábne prachy do kapsy a pokutu zaplatí majitel.

 • 2. 6. 2018 9:53

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  A čemu se divíte? Stačí, když se podíváte, kdo dnes řídí státní správu a koho si ovčané volí do Parlamentu? Nejde o žádnou kvalitu, ale předem tolerovanou kvantitu. Typický příklad zákon o státní službě. Tak dlouho se o něm žvanilo a neustále jeho přijetí odkládalo, až ve státní správě nezůstali ti nejlepší a odborně nejzdatnější úředníci, ale ti nejneschopnější anebo všehoschopní, kterým Sobotkova vláda pod taktovkou Bruselu tu definitivu přiklepla. A všechny ty neziskovky a další bojovníci proti korupci říkali, že někomu tu definitivu vláda dát musela a že i oni budou jednou ti profesionálové­...OUha, jsou tři roky od účinnosti a kde vidíte ty profesionály - až na pár čestných výjimek. Všichni tu naříkají na úředníckou zvůli, šikanu, ale aby někdo defenestroval ministra vnitra nebo náměstka pro státní službu, pod které úřednícká šlechta nyní spadá, to nikoho nenapadne. To samé Bureš - doma nadává na EU, spousta slabomyslných nebo jednoduše uvažujících ovčanů s volebním právem mu za to tleská a volí ho, ale jakmile přijede do Bruselu, kde se prý na rozdíl od Sobotky anglicky domluví, odkýve jim fiskální pakt bez mrknutí oka a v parlamentu ho nechá projednat jako zákon o postavení psí boudy. Dokud budou ve volbách za ty myslící rozhodovat mraky jednoduchých a nemyslících a volební právo jednoduchého nebo duševně zaostalého, který nebyl zbaven svéprávnosti, bude mít stejnou váhu jako volební právo normálně uvažujícího člověka, nezmění se GUBERNII BUREŠOV lautr nic.

 • 5. 6. 2018 17:33

  Kusaj (neregistrovaný) 185.16.181.---

  Co to plácáte? Víte, kolik byl v minulém roce růst HDP a kolik DPH. Kdybyste to věděl, tak byste nemohl žvatlat takové nesmysly. Inkaso DPH předběhlo ekonomický růst hodně silně

 • 5. 6. 2018 19:32

  Nekusaj (neregistrovaný) 89.24.49.---

  Kusaji, když už jsi tak blbej, že píšeš “anonymně” do diskuze z IPiny ministerstva financí, tak se aspoň vyjadřuj zdvořile. Šašku.

 • 5. 6. 2018 17:39

  Kusaj (neregistrovaný) 185.16.181.---

  Takže stát má ještě hlídat zaměstnance podnikatelů, zda podnikatele eokrádají a vydávají účtenky? Měl byste přestat raději psát. Skoro slyším, že po chodbě se už blíží sestřičky s doktorem, seberou Vám mobil a dostanete silnější prášky:) Jděte raději hajat.

 • 5. 6. 2018 21:33

  :) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Takto rozhodně NE, to je moc logický !
  Správně je přece nařídit, aby podnikatel hlídal osobně všechny zaměstnance, i kdyby měl prodejny kilometry od sebe. Neuhlídá, jeho problém.

  Pro redakci:
  Nesouhlasím se zpracováním osobních údajů, žádné jsem vám neposkytl. Pokud nějaké přesto evidujete, požaduji jejich okamžité vymazání.

 • 5. 6. 2018 23:37

  Hmm (neregistrovaný) 95.129.245.---

  Panebože už jen čipy do hlav nám chybí. Stát si tu šaškárnu vymyslel, tak by mohl trestat primárně toho, kdo daný předpis porušil. Snad mají všichni zaměstnanci občanku a odpovídají za své činy.

  Je to stejné, jako když přijde pokuta za rychlost majiteli auta. Pokud práskne šoféra, je z obliga. Teprve pokud má bordel v evidenci nebo se mu nechce dělat někomu problém, zaplatí sám.

  OT - nevíte jak dávaj babišenky v tý kavárně potmě?

  Jo a taky se mi nelíbí tohle povinné souhlasení. To byl pravý účel GDPR, opotřebovat co nejvíc myší bezduchým klikáním? Mám pocit, že je přímo zakázané podmiňovat poskytnutí služby předchozím souhlasem...

 • 2. 6. 2018 12:32

  Zdenda70 (neregistrovaný) 62.240.166.---

  Celkově jsou výpočty s přínosem úplně mimo mísu !!!
  Jak může 550000 živnostníků na HPČ a asi 160000 co jsou registrování jako na přivýdělek,ovdést do Státní kasy 18miliard !!!!
  Částla co by měl jedinec navýšit se pohybuje od 25-30.000,- a to je 19% ze ZISKU !!!!
  131.500,- až 157.900,- je zisk navíc za ROK !!!!
  Ale každý zisk se generuje z nějaké činnosti a také musíte koupit materiálů co vložíte do své činnosti a z toho máte tento ZISK!!!
  Takže musíte navýšit obrat za ROK o nějakých 250.000,- až 300.000,- u OSVČ !!!!
  Je to vůbec reálne toho docílit a navýšit si práci,jen abyse jeden populista s charakterem co měl Hitler a toužil po neomezené moci což dokazuje svými čistky na strategických postech!!!!

 • 2. 6. 2018 13:13

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Víte, ono je to o tom, že ani paní Schillerová neumí sčítat a odčítat, natožpak násobit a dělit. Když prezentovala své první daňové nápady, tak při výpočtu paušálů to názorně demonstrovala v přímém přenosu v TV, ale nikdo z hlav pomazaných ji nebyl schopen anebo ochoten opravit. A jak se říká - jaký pán, takový krám. Ostatně paní Schillerová a její management jsou v tahání čísel jako králíků z klobouku zatím největší majstři, kteří na financích byli a protože opozice a oponentura slabá nebo žádná, kupodivu jim to hádání z ruky, křišťálové koule a karet vychází a prochází.

 • 2. 6. 2018 13:41

  Pavel (neregistrovaný) 89.24.157.---

  Soused zaklepal v noci na sousedku co má v baráku večerku jestli by ji neprodal víno za 49,- Kč. Sousedka seběhla do večerky a víno mu prodala. Když se vrátila , její manžel se zbudil a pta se jí kde byla. Manželka nu to všechno řekla , načež její muž jen utrousil : Tak a máme zase 39,- Kč zisku navíc.....

 • 2. 6. 2018 13:43

  Pavel (neregistrovaný) 89.24.157.---

  ....utrousil : Tak a máme zase 39,- Kč zisku navíc.....

  Oprava

  .....utrousil : Tak a máme zase 49,- Kč zisku navíc.....

 • 2. 6. 2018 19:51

  Ilča (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Moc bych za to nedala, že ten manžel byl Martin Janeček, generální ředitel Finanční správy ČR.
  Jeho znalosti z oblasti daní a účetnictví tomu odpovídají.

 • 4. 6. 2018 7:01

  Lada (neregistrovaný) ---.102.13.117.static.b2b.upcbusiness.cz

  Myslím, že odhad ministerstva je naprosto v pořádku a je na úrovni jasnovidectví. Onen rozdíl těch co se do EET zapojí či nezapojí je v tom, že velmi mnoho podnikatelů se na podnikání vykašle a půjde raději dělat něco rozumnějšího. Sám bych v tomto státě nepodnikal již dávno a pod taktovkou největších zločinců podnikatelského světa za poslední léta jako je současná vláda bych o tom ani neuvažoval.
  V tomto státě už chybí jen GESTAPO a nějaká kulturní revoluce a je to komplet.

 • 13. 6. 2018 21:32

  jaja (neregistrovaný) 46.13.99.---

  1. Úředníků přibývá, aby "stihli" kontrolovat (včetně kafíčka, a volných pátků) a vymýšlejí neustálé nesmyslné předpisy, že lidem znechucují, znemožňují a ztěžují podnikání, že se na to "vykašlou". Za chvíli podnikatelé nebudou, ale úředníci zůstanou...
  2. Kolik úředníků kontroluje kolik podnikatelů???
  3. Diskuse je neustále o tržbách (a ne zdanitelném příjmu) 200 000 až 500 000Kč/rok, kdy nebude povinné EET, ale jelikož se roztáčí inflace, platy se neustále zvyšují, tak je logické, že by tato částka měla být také neustále zvyšovaná v závislosti na např. průměrné mzdě...mimochodem uvedená částka je směšná, když si uvědomíme, že to je u některých úředníků plat za měsíc... :-(
  4. A co je nejhorší, platy se zdvihají, ale nikdo nemluví o produktivitě práce, která je speciálně ve státní správě žalostná. Např. účetní na úřadě odvádí práce 3x-4x méně (nevydělá na sebe) než účetní v soukromé malé firmě, na kterou si firma prostě musí vydělat.....
  Je to nekonečný příběh o tom, že se lidé vzájemně neslyší...
  Ve škole jsme se kdysi učili, jak byli feudálové zlí, že vymáhali od poddaných tzv. desátek, což bylo 10% z úrody, z výdělku. Ráda bych dnes platila pouze 10%daní a ne dnešních téměř 50%, když se vše nasčítá (během června každý rok totiž teprve začínáme vydělávat na sebe). To by se z těch 10ti% neuživilo tolik úředníků a příživníků....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).