Hlavní navigace

V českém sazebníku pokut chybí pojem nelegálních automobilových závodů

5. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku nelegálně probíhají rychlostní nelegální automobilové závody. Tento termín však dosud v českém sazebníku pokut chybí. V Německu za něj naopak hrozí 150 eur.

V poslední době je stále častější, že se v České republice konají nelegální automobilové závody. Zatímco sazebník s výčtem možných pokut českých policistů tento pojem nemá, Německo jej pokutuje 150 eury. Od příštího roku se má sankce zvýšit až na 400 eur. Stane se tak v souvislosti se zaváděním nového sazebníku, který zpřísní postih i jiných prohřešků. Například požití alkoholu před jízdou bude potrestáno dvojnásobnou částkou, než letos. V Německu je systém trestů podobný jako v Čechách. I tam fungují na bázi pokut a trestných bodů.

Německo tímto zvýšením následuje evropský trend, jež se snaží postihy za přestupky řidičů co nejvíc zpřísnit. Například Chorvatsko nebo Španělsko si vyhrazuje právo potrestat řidiče za alkohol či překročení rychlosti dokonce trestem vězení, informuje Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).