Hlavní navigace

Šedý dovoz internetového zboží je rizikový

30. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zboží v českých internetových obchodech pochází primárně ze dvou zdrojů. A to od autorizovaných distributorů nebo z neoficiální distribuce ze zahraničí. Ve druhém případě se jedná o tzv. šedý dovoz. Zboží pocházející ze šedého dovozu je většinou levnější v řádech sto korun, ale může s sebou nést rizika spojená se zárukami. Velmi často se jedná o mobilní telefony, bílé zboží či parfémy. Alespoň to uvádí nezávislý srovnávač cen Heureka.cz. Ten také nově označuje zboží, které nemusí pocházet z oficiální české distribuce.

Někteří prodejci mají v obchodních podmínkách na reklamaci vyhrazenou delší dobu, někteří se snaží reklamacím vyhýbat, říká Tomáš Hodboď ze srovnávače cenHeureka.cz. Dodává, že jsou však i prodejci, kteří zboží ze šedého dovozu bez problémů reklamují na své náklady. Vyřizují reklamace včas a zákazník tak není nijak omezen. Pokud by si ale chtěl kupující předmět ze šedého dovozu nechat opravit v autorizovaném servisu, bude si tuto opravu hradit sám.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).