Hlavní navigace

Názor k článku Senát chce zrušit zákaz prodeje o svátcích a také daň z nabytí nemovitých věcí od Karel Novák - Opravdu nemám pocit, že by se jedné osobě...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 5. 2019 9:26

    Karel Novák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Opravdu nemám pocit, že by se jedné osobě žijící v 4+1 po přestěhování do 1+1 snížil komfort, naopak podle mě se komfort zvýší a ke všemu dojde k výrazné úspoře, například v rámci jedné ulice se zde dá 1+1 35m2 živit průměrně včetně energii a vratek za 2600 Kč, zatím co 3+1 68m2 vychází na 5900 Kč, pokud máte důchod okolo 10 tisíc, tak se vám komfort výměnou bydlení za menší zvýší, protože jednak získáte doplatek za svůj větší byt, který vám na dalších 10-15 let zvýší příjem o několik tisíc, ušetříte čas a energii za úklid prostor, které po tom, co vám děti odlétly z hnízda a třeba zemřel partner prostě a jednoduše přebývá, v neposlední řadě snížíte povinné náklady na polovinu a zbude vám tak na život prostě více a tím tedy dojde ke zvýšení komfortu. A jak tu bylo zmíněno, platit někomu doplatky na bydlení, aby si sám bydlel v nějakém penthousu zatím co se rodiny musí krčit v jednom pokoji, to není správně nastavený sociální systém.

    Ale jestli důchodce má dost peněz, aby nepotřeboval sociální dávky tak ho přece nikdo nenutí si měnit bydlení za garsonku, ale neznám příliš moc případů kteří by neřešili dva tisíce měsíčně navíc kdy navíc pak musí platit službu, aby mu umyla okna, protože to sám již nezvládne.

    Jediné komu se sníží komfort, jsou dědicové, kteří často na důchodce kašlou ale když by pak přišli o větší dědictví, tak najednou se všichni dobře znají a zajímají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).