Hlavní navigace

Názor k článku Senát chce zrušit zákaz prodeje o svátcích a také daň z nabytí nemovitých věcí od Karel Novák - Co je na tom jájínkovského? Že nechci aby...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 5. 2019 0:29

  Karel Novák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co je na tom jájínkovského? Že nechci aby státní příspěvky šli lidem, co si žijí nad poměry? Je to to samé jako bych jezdil ve ferrari, na které by mi stát přispíval, protože prostě sám to auto neuživím, místo toho abych si koupil bmw, které by odpovídalo mému příjmu a na které by mi stát nemusel přispívat.

  Vy máte podle mě potřeba za každou cenu oponovat, protože já nechápu, kdo jiný, než člověk co zneužívá státních dávek na bydlení aby si žil na své příjmové poměry by měl problém s tím co zde my dva "jájínkové" píšeme. Protože nám co bychom si třeba vyměnili se seniorem byt nemusí stát na doplatek toho bytu dávat peníze, my si je odpracujeme, vyděláme stejně jako jsme si odpracovali ten malý byt.

  A řeknu vám, protože u nás v rodině vlastní byty a doma v Praze a okolí většina, že bydlení je pro nás mladou generaci násobně dražší, než za kolik si šlo koupit bydlení za první republiky nebo socíku, zatím co tehdy stačilo rodině v rozmezí 15-25 platy na vlastní byt, či 30-40 na dům, co jsme dohledali v kupních smlouvách nebo zakládajících smlouvách družstev, jedna větev totiž vede archiv a sbírá dokumenty předků, tak dnes je to prostě 100-200 platů. Sice bylo dříve těžší dostat se k možnosti koupit si něco, šlo to převážně jen přes ty družstva ale za to to bylo mnohem dostupnější, tzn ti důchodci co se k těm družstvům dostali a pak privatizovali často jen za ceny úvěrů na rekonstrukce bydlení v něčem, co si nemuseli tak těžce vydřít, jako si do vydřou lidi dnes, protože ty ceny se utrhly ze řetězu.

  A jestli už někdo nemá na to provozovat velký byt, musí se uskromnit a prostě jít do menšího, stejně jako my si první musíme koupit menší, protože na větší nemáme, nepřijde nikdo a nedá nám peníze na větší. Na co máme, to máme a pokud máme na to, doplatit milion nebo dva někomu za větší byt a vyměnit si ho s ním, tak je to normální navíc pro něj výhodný obchod, protože většina ty byty privatizovala za dost směšné peníze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).