Hlavní navigace

Také Senát odklepl vyšší výdajové paušály pro živnostníky

23. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšší výdajové živnostníky čekají už jen na podpis prezident. Senát včera schválil návrh zákona, který odlehčí daňové zatížení podnikatelům, kteří nechtějí podrobně dokládat své výdaje. Oproti současnému stavu by se polepšili řemeslníci, kteří by se dotáhli na své kolegy zemědělce. Ostatní živnosti by se pak sjednotily na paušálu 60 %. Proti zákonu se ale staví ministr financí Eduard Janota, jelikož podle něj ničemu nepomůže a pouze zatíží rozpočet miliardami korun.

Jak již dříve upozornil business server Podnikatel.cz, norma byla poslancům předána ve formě návrhu, který byl přilepen k zákonu o povinném značení lihu. Nárůst výdajových paušálů se k tomuto zákonu dostal až před třetím čtení, a to v rámci pozměňovacích návrhů. Čtěte více: Poslanci propašovali vyšší výdajové paušály přes značení lihu

Pokud novelu zákona podpoří také prezident Václav Klaus, živnostníci by mohli vyšší výdaje uplatnit již za tento rok. Vyšší výdajové paušály připraví státní kasu podle odhadu ministerstva financí o dvě miliardy korun.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).